En İyi Vejetaryen Restoranları

Hayvanların yaşam hakkı olduğunu düşünen kişiler, hayvan eti ya da hayvansal her türlü gıdadan uzak durarak, genel olarak vejetaryen restoranları tercih etmektedirler. Ülkemizde ise vejetaryen restoranların son derece az olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle sizler için ülkemizde bulabileceğiniz en iyi vejetaryen restoranları derledik.

En İyi Vejetaryen Restoranları

Roof Mezze 360 (İstanbul)

veganka

İstanbul’un Fatih semtinde bulunan Roof Mezze 360, en iyi vejetaryen restoranlardan biri olmasının yanı sıra en çok manzarası ile dikkat çekmektedir. İstanbul’u hiç görmediğiniz bir açıdan görebilmenize olanak tanıyan bu restoran, vejetaryen kişiler için son  derece özel menüler içeriyor. Bu menüler sayesinde hayvan dostları, gönül rahatlığıyla yemek yiyebiliyorlar. Soğuk mezelerden tutunda, salatalara ve birçok deniz ürününe sahip olan bu mekan, hem sunumları hem de tasarımlarıyla da ziyaretçilerini büyülüyor.

Old Ottoman Cafe Restoran (İstanbul)

osmanli-kahvesi

Yine vejetaryen olmasından çok farklı bir özelliği ile öne çıkan restoranlar arasında yer alan Old Ottoman Cafe, adından da anlaşılacağı üzere genel olarak Osmanlı İmparatorluğu’ndan birçok izi içerisinde bulundurmaktadır. Osmanlı gelenekleri, Osmanlı izleri, Osmanlı tasarımları ve daha birçok Osmanlı figürüyle, İstanbul’da bulabileceğiniz en iyi vejetaryen restoranlardan biri olan Old Ottoman Cafe, genel olarak Akdeniz yemekleri ve deniz ürünleriyle müşterilerini ağırlamaktadır. Vejetaryen kişiliğinizden çok damak tadınıza ve aradığınız lezzetlere de imkan tanıyan bu restoran, mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Massa Bistro Cafe Restoran (İstanbul)

bistro-kafe

İstanbul’un Alemdar mahallesi civarlarında bulunan bu restoran, menü bakımından en zengin vejetaryen restoranlardan biri olarak karşınıza çıkacaktır. Akdeniz barbekü yemekleri, zeytinyağlı yemekler, özel salatalar ve daha birçok çeşidiyle birlikte karşımıza çıkan bu restoran, hesaplı olmasıyla da öne çıkmakta ve kalitesiyle adından sıkça söz ettirmektedir. Siz de İstanbul’da bulunan Massa Bistro Cafe’yi, vegan ve vejetaryen olan eşleriniz veya dostlarınızla birlikte rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. En İyi Vejetaryen Restoranları En İyi Vejetaryen Restoranları için yorumda bulun

    En İyi Vejetaryen Restoranları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Vejetaryen Restoranları için ilk yorumu yapabilirsin.