Havalimanında Para Harcamaktan Nasıl Kaçınılır?

Çoğu yolcu için, hava alanları ceplerimizde ne kadar uzun süre harcarsak o kadar büyük bir delik açıyor gibi görünüyor. Uçmadan önce harcamalardan kaçınmak için ipucumuzla gereksiz maliyetleri azaltın ve havaalanında verimli bir şekilde zaman harcayın.

Ücretsiz Havaalanı WiFi Kullanın

Uçağa yetişmeden önce yapacak işiniz varsa, varış noktasına varmadan önce tatil rezervasyonu yapmanız gerekiyorsa veya uçuşunuzu beklerken sadece biraz zaman öldürmek ve internette gezinmek istiyorsanız, bunun için ödeme yapmayın. Dünyanın dört bir yanındaki birçok havalimanında, yolcuların bağlanabileceği ücretsiz WiFi vardır. Onu ücretsiz yapan unsurların farklı havalimanlarında farklılık gösterecektir; örneğin, bazıları yalnızca 15 dakika sürebilir, diğerleri bağlanmak için bazı kişisel bilgileri girmeniz gerekebilir, diğerleri ise yine de sınırsız ücretsiz WiFi erişimine sahip olacaktır. Ağa bağlanmaya çalıştığınızda, seyahat ettiğiniz havalimanında ücretsiz WiFi olup olmadığını öğrenebileceksiniz. İleriye dönük plan yapmak istiyorsanız, uçmadan önce havalimanının web sitesini ziyaret ederek bağlantı açısından neler sunduklarını öğrenin.

Satın Almak Yerine Kendi Yemeğinizi Getirin

Havaalanında para harcamanın en yaygın yollarından biri yemek üzerinedir. Yanınızda kendi sandviçlerinizi ve atıştırmalıklarınızı getirerek bunu önleyebilirsiniz. Bu, havalimanı kadar uçuş için de, özellikle gıda fiyatlarının ağır şekilde şişirildiği uçak içi bütçeli havayolları için geçerlidir. Bunun yerine, biraz kuru meyve, kraker, önceden pişirilmiş makarna, doğranmış sebzeleri ve uçuşunuz sırasında atıştırabileceğiniz ikramları paketleyin. Çoğu havayolu, sıvı kısıtlamalarına uyması ve varış noktanıza varmadan önce taze yiyecekler veya tahıllar yemeniz koşuluyla, bir uçuşa yiyecek getirmenize izin verir. Atıştırmalıklarınızı paketlemeden önce her zaman en iyisi havayolu şirketinizin ve seyahat ettiğiniz ülkenin politikasını kontrol etmektir. Sadece yemek için plastik çatal bıçak gibi yeniden kullanılabilir çatal bıçak takımı getirmeyi unutmayın, ancak güvenlik nedeniyle buna izin verilmeyeceğinden metal veya keskin nesnelerden kaçının.

 havalimanı para harcama

Duty Free’den Kaçının!

Aklınızda, ziyaret ettiğiniz arkadaşlarınız için bir şişe şarap gibi satın almak istediğiniz belirli bir şey olmadıkça, Duty Free’ye hep birlikte girmekten kaçının. Mağazalarda dolaşırken ihtiyacınız olmayan şeylere para harcamak çok kolaydır.

Sizi Meşgul Etmek İçin Biraz Egzersiz Yapın

Uçuşunuzdan önce ve herhangi bir duraklama sırasında, havalimanı terminal boşluğundan en iyi şekilde yararlanın ve etrafta dolaşıp ayaklarınızın üzerinde kalarak bacaklarınızı esnetin. Sadece uçuşunuzdan önce formda kalmayacak, aynı zamanda kendinizi para harcamaktan alıkoyacaksınız. Bazı havalimanlarında uçmadan önce esnemenize ve hareket etmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmış boş alanlar bile vardır.

Bir Cevap Yazın

  1. Havalimanında Para Harcamaktan Nasıl Kaçınılır? için yorumda bulun

    Havalimanında Para Harcamaktan Nasıl Kaçınılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Havalimanında Para Harcamaktan Nasıl Kaçınılır? için ilk yorumu yapabilirsin.