Florida’da tatil yapabileceğiniz en iyi 5 ada

Amerika Birleşi Devletleri’nin (ABD) en sevilen tatil noktalarından biri olan Florida, bünyesinde birçok heyecan verici şehri ve muazzam eğlence parklarını barındıran bir eyalettir. Orlando ve Miami gibi popüler uğrak noktalarının bağlı bulunduğu bu eyaletin sınırları içinde birçok ada da bulunuyor. Tüm adalar arasında inşa edilen köprüler sayesinde aracınızla seyahat edebilmeniz de mümkündür.

Key West

Florida’nın en ünlü adası kuşkusuz Key West’tir. Eyaletin güneyinde kalan bu şehir dünyanın hemen her ülkesinden turistlerin ilgi odağı olmayı başarmış bulunuyor. Yıl boyu sıcak havası ve unutulmaz gece hayatıyla ister Ocak’ta, ister Haziran’da, Key West’e ne zaman giderseniz gidin doyasıya eğlenebilirsiniz. Eğer tarihe meraklıysanız Ernest Hemingway’in evini ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Amelia Adası

Florida’nın kuzeydoğusunda kalan Amelia adası daha çok görkemli plajlarıyla biliniyor. Golf oynamaktan tutun kürek çekmeye kadar farklı aktiviteleri gerçekleştirmenize imkân tanıyan adada birçok tarihî eser de bulunuyor. Clinch Kalesi bunlardan birisi. Kalenin hemen bitişiğindeki müzeyi ziyaret edebilir, yine kalenin etrafındaki patika yollarından kilometreler boyunca yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.

Sanibel Adası

Florida’nın batı kıyısında yer alan ve Körfezi’nden gelen sularla kesişen Sanibel adası sessiz, sakin yapısıyla daha çok ailecek tatile çıkmak isteyenlere hitap ediyor. Bu adada diğer Florida adalarında olduğu gibi bembeyaz kumsalları görmeyi ümit ediyorsanız, kötü bir haberimiz var. Daha çok deniz kabuğu ve kaba taşlardan oluşan bir sahil Sanibel adasında sizleri karşılayacaktır. Deniz kabuğu toplamaktan yorulduğunuzda adanın tarihî deniz fenerini ziyaret edebilir, vahşi doğadaki kuşları gözlemleyebilirsiniz.

Islamorada

Miami ile Key West’in tam bitişiğinde yer alan Islamorada adası, amatör balıkçılıkla uğraşanlar için tam bir cazibe merkezi. Şayet balıkçılığa ilgi duymuyorsanız Bahia Honda Eyalet Parkı’nda şnorkeli le dalışlar gerçekleştirebilmeniz mümkün. Deniz Tiyatrosu’nda ise deniz aslanları ve yunus balıklarıyla beraber yüzebilirsiniz.

Marco Adası

Florida’nın güneybatısındaki bu Marco adasında ömür boyu unutamayacağınız tekne turlarına çıkabilir, muhteşem deniz manzarasını hayranlıkla izleyebilirsiniz. Gayet uygun fiyatlar karşılığında çıkabileceğiniz romantik deniz yolculuklarında size eşlik etmeye çalışan yunus balıklarını çok seveceğinizden de eminiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Florida’da tatil yapabileceğiniz en iyi 5 ada için yorumda bulun

    Florida’da tatil yapabileceğiniz en iyi 5 ada için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Florida’da tatil yapabileceğiniz en iyi 5 ada için ilk yorumu yapabilirsin.