Asya Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler

Asya kıtasında istemeyen ülkeler, her ne kadar ulaşım olarak ülkemize biraz ters olsa da uygun konaklama fiyatları ile tatilcilerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Bahreyn

Arabistan yarımadasının kıyısında bulunan Bahreyn 30 tane adacıktan oluşmaktadır. Sınır kapısında almanız gereken Bahreyn özellikle Ekim ve Şubat aylarında çok fazla turist çekmektedir. Bahreyn Arap kültürüne sahip olsa da modern bir ülkedir.

Doğu Timor

Eski Portekiz sömürgesi olan Doğu Timor, Timor adası üzerinde yer almaktadır. Ülke bağımsızlığını elde etmek için Endonezya ile yıllar süren bir savaş vermiştir.  Ülkeyi nisan sonundan temmuz ayının sonuna kadar rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Endonezya

Endonezya, 17 bin 500’ten fazla adaya sahiptir. Dünyanın en büyük takım ada devleti olarak tanınıyor. Su altı dünyası, su sporları, muhteşem doğası ve tapınaklarıyla ziyaret edebileceğiniz ülkeler arasındadır.

Ermenistan

Her ne kadar ülkemizle diplomatik problemleri olsa da Ermenistan, Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Ülkemize en yakın arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ermenistan’da sınır kapısında vize almanız gerekir. Vize başvurusunu internetten veya sınır kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

Filipinler

Filipinler 7 bin 107 adadan oluşmaktadır. Derin bir kültüre sahip olan ülke muhteşem bir doğaya ve sahillere sahiptir. Filipinlere ulaşım biraz masraflı olsa da konaklama ve temel ihtiyaçlar uygundur.

Güney Kore

Güney Kore, uzak doğunun yükselen ülkeleri arasında yer almaktadır. Tarihi açıdan önemli olan ülke birçok tarihi esere sahiptir. Güney Kore’de vizesiz olarak 90 gün boyunca yaşayabilirsiniz. Güney Kore ziyaretlerinizi planlarken Nisan, Mayıs, eylül ve Ekim aylarını tercih edebilirsiniz.

Gürcistan

Gürcistan, vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında ulaşım konusunda en rahat olanıdır. Gürcistan’da özellikle Batum’u ziyaret etmenizi şiddetle öneriyoruz. Gürcistan’a sade TC kimliğinizle vizesiz olarak giriş yapabilirsiniz. Ekonomik bir ülke olduğunu söyleyebiliriz.

Hong Kong

Hong Kong, uzak doğunun incisi olarak tanınmaktadır. 235 adadan oluşmaktadır. Görülecek çok fazla yer olmasına rağmen ülkemizden uzak olduğu için ulaşım maliyetleri yüksektir. Aynı zamanda Hong Kong ucuz bir ülke değildir. Özellikle kişisel ihtiyaçlarınız için iyi hesap yapmanız gerekir.

Japonya

Dinlenme ve eğlence gibi amaçlarla Japonya’ya Gidebilirsiniz. Japonya’da Türk vatandaşları 3 ay boyunca vizesiz olarak kalabilir. Yalnız Japonya seyahatleri için çipli bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Japonya ülkemize uzak olduğu gibi pahalı bir ülkedir. Bu yüzden ziyaretleriniz sırasında bütçe planınızı iyi yapmalısınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Asya Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler için yorumda bulun

    Asya Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Asya Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler için ilk yorumu yapabilirsin.