Eskişehir’de Gezilecek Olan Yerler

Eskişehir ülkemizin en güzel yerlerinden biridir. Genel olarak şehrin nüfusunu öğrenci oluşturmaktadır. Eskişehir’de genç nüfus çok fazla bulunmaktadır. Çok fazlada göç alan bir yerdir. Eskişehir de birçok tarihi yer bulunmaktadır. Bu tarihi yerlere ise yıl içerisinde çok fazla ziyaretçi gitmektedir. Siz değerli okurlarımıza ise Eskişehir de gezebileceğiniz yerler hakkında bilgiler vereceğiz. Yardımcı olmaya çalışacağız.

 • İlk olarak Eskişehir de gezebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Porsuk Çayı etrafı Eskişehir’in en kalabalık yerlerinden biridir. Birçok ziyaretçinin de ilgi odağıdır. Gece gündüz Porsuk Çayı etrafı hareketli geçmektedir.
 • İkinci olarak ise Eskişehir de gezilebilecek yerlerden biri de Odun Pazarıdır. 160dan fazla balmumu heykeli bulunmaktadır. Odun pazarın da son derece duygusal ve keyifli dakikalar geçireceksiniz.
 • Odun pazarına gelmişken Odun pazarı Evlerine uğramadan gezinizi sakın tamamlamayın. Mutlaka Odun pazarı Evlerini görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Eskişehir’in en eski yerlerinden birisidir. Evliya Çelebi bile Odun pazarı evlerinden bahsetmektedir.

 • Dördüncü olarak ise gezebileceğiniz yerlerden birisi Sazova Parkıdır. Eskişehir de yer alan Türkiye’nin en büyük parklarından birisidir. Sazova parkına gittiğiniz zaman huzur bulacaksınız. Doğası adeta sizleri rahatlatacaktır. Yıl içerisinde birçok kez ziyaretçi akımına uğramaktadır. İçerisinde tiyatro uzay evi ve korsan gemisi bulunmaktadır. Eğer yolunuz bir gün Eskişehir’e düşerse Sazova parkına da gitmenizi öneriyoruz. Emin olmalısınız ki asla gittiğinize pişman olmayacaksınız.
 • Eskişehir’de gidebileceğiniz diğer bir yer ise Atlıhan çarşısıdır. Eski çağlarda Atlıhan Çarşısı han olarak hizmet vermektedir. Ancak günümüzde ise bu çarşı hediyelik eşya satın alabileceğiniz bir yer haline bürünmüştür. Eskişehir’e geziye geldiğiniz zaman sevdiklerinize Eskişehir hatırası olarak Atlıhan çarşısından hediyelik eşya alabilirsiniz.

 • Diğer bir Eskişehir’ de gezebileceğiniz yerlerden birisi Kurşunlu camisidir. Kurşunlu camisi 1525 yılında yapılmıştır. Tarihi mimarisi ile son derece ilgi çekmektedir. İçerisinde el sanatları müzesi vardır. Her yılda ziyaretçi akınına uğramaktadır.
 • Eskişehir de gezilebilecek olan diğer bir yer ise Kent parktır. Kent parkın içerisinde yapay bir bulunmaktadır. Buraya gittiğiniz zaman kendinizi sahil kenarında hissedeceksiniz. Ve Kent parkın içerisinde sosyal alanlar yer almaktadır. Bu sosyal alanlardan da faydalanabilirsiniz. Son derece berrak bir havuzu vardır. Burada sevdiklerinizle güzel bir vakit geçirebilirsiniz.
 • Son olarak ise Eskişehir de gezilebilecek olan yer Eti Arkeoloji Müzesidir. Türkiye’nin en çok ziyaretçi alan müzesidir.

Bir Cevap Yazın

 1. Eskişehir'de Gezilecek Olan Yerler Eskişehir’de Gezilecek Olan Yerler için yorumda bulun

  Eskişehir’de Gezilecek Olan Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eskişehir’de Gezilecek Olan Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.