Bebekle Seyahate Çıkmanın İpuçları

Bilindiği üzere seyahatler son derece keyifli ve bir o kadar da huzur vericidir. İnsanın bulunduğu ortamdan uzaklaşıp, daha rahatlatıcı bir ortama gitmesi durumu olan seyahatler, evli olmayanlar veya çocuğu olmayan çiftler için daha güzelken, çocuğu olan kişiler birtakım zorluklarla karşılaşabilmektedir. Ancak bu durumun üstesinden gelmek mümkündür ve bebeğinizle seyahate çıkmak da size gerekli olan ayarlamalar sonrasında sorunsuz bir hale gelebilmektedir.

Bebekle Seyahate Çıkmanın İpuçları

Bebekle Seyahate Çıkmak

Bebeğinizin Terlememesine Dikkat Edin

Bebeklerin yaz aylarında ve bahar aylarında son derece fazla terledikleri görülmektedir. Bu ter, esnasında kesinlikle üzerlerinde kurumamalı ve hemen anında bu duruma müdahale edilmelidir. Öte yandan otobüs, araba ya da uçak gibi taşıtların içerisinde hava sıcaklığı terleyecek düzeydeyken, dışarısı kış ayları nedeniyle soğuk olabilir. Bu durum da direkt olarak bebeğinizin hastalanmasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına, bebeğinizin terini sürekli olarak kontrol etmeli ve özellikle molalarda terini kurutmalısınız.

Yolculuk Saati İyi Ayarlanmalı

Yolculuğunuzun saati, genel olarak bebeğinizin uyku saatleriyle kesişmelidir. Bu durum daha sakin ve daha az stresli bir geçirmenize neden olacaktır. Çocuğunuzun seyahat boyu uyuması, seyahatinizin çok daha huzurlu geçmesine neden olacaktır. Bu nedenle yolculuk seyahati ile çocuğunuzun uyku saatlerini direkt olarak ayarlamalısınız. Öte yandan yolculuk nedeniyle çocuğunuzun uyku düzeni bozulmamalıdır. Aksi takdirde çocuğunuz kesinlikle rahat hissetmeyecek ve huzursuz olacaktır.

Bebek Koltuğu Mutlaka Olmalı

Eğer kendi aracınızla ediyorsanız, çocuklar için özel olarak tasarlanan bebek koltuğunun mutlak suretle aracınızda olması gerekmektedir. Arka koltuklara monte edilen bu bebek koltuğu, bebeğinizin daha konforlu ve daha güvenli seyahat etmesi konusunda son derece etkili olacaktır. Ayrıca bebeğiniz bu koltukta kendini daha rahat hissedeceği için, yeri geldiğinde uykuya dalacak yeri geldiğinde ise etrafı seyre dalacaktır. Bu nedenle aracınızdan bebek koltuğunu mutlak suretle eksik etmemelisiniz.

Sık Sık Mola

Herhangi bir toplu taşıma aracı ile seyahat etmiyorsanız, verilecek olan molaların tamamıyla size bağlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle bebeğinizin daha rahat bir seyahat geçirmesi ve sizi de zorlamaması adına, sürekli olarak molalar verin. Molalar esnasında bebeğinizin açlık durumu, bez durumu ve daha birçok kontrolünü gerçekleştirebilir, bu sayede onun seyahat esnasında daha rahat hissetmesine olanak tanıyabilirsiniz. Ayrıca ara ara hava alması ve hareket etmesi, onun çok daha büyük keyif alması konusunda etkili olacaktır. Bu tür konulara mutlaka dikkat edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Bebekle Seyahate Çıkmanın İpuçları Bebekle Seyahate Çıkmanın İpuçları için yorumda bulun

    Bebekle Seyahate Çıkmanın İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebekle Seyahate Çıkmanın İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.