En İlginç Lunaparklar

Çocukken gitmek için ailelerimize yalvardığımız, günlerce harçlıklarımızı biriktirdiğimiz lunaparklar aslına bakarsanız çok masumdu. Dönme dolaba binerek veya çarpışan arabalarla hayatımıza heyecan katıyorduk ve çılgınlar gibi eğleniyorduk. Bu özelliğiyle lunaparklar artık sadece çocukların ilgisini çekmenin dışına geçti ve yetişkinlerinde ilgisini çektiği için daha fazla gelişmeye ve ilginç bir hal almaya başladı. İlginç lunaparklar yurtdışına yapacağınız gezilerde mutlaka uğramanız gereken son derece dikkat çekici lunaparklardır.

Fransa – Disneyland

Disneyland aslında Paris’e giden herkesin mutlaka bir uğradığı mekanlar arasında yer almaktadır. Genç kuşağın çocukluk hayallerini süsleyen Disneyland, lunapark denildiği zaman ilk akıllara gelenlerden birisidir. Çok geniş bir alanda yer alan Disneyland, her yaş grubuna hitap etmesiyle de dikkat çekiyor.

Halk Cumhuriyeti – Beijing Happy Valley

ziyareti yapmayı düşünüyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yerlerden birisi de; Happy Valley’dir. Bu eğlence merkezinde birçok spor dalına ait olan etkinliklerde yer almaktadır. Happy Valley, Çin’in en büyük lunaparkı durumundadır ve çok geniş bir alana yayıldığı için gezerken bütün gününüzü ayırmanız gerekir. Büyük karınca tepelerine benzeyen yapılarıyla alışılmışın dışında bir mimari sunduğunu da söyleyebiliriz.

ABD – Universal Studios

Universal Studios, dünyanın en iyi lunaparklarından birisidir diyebiliriz. İçerisinde sadece lunapark bulunmuyor. Aynı zamanda birçok oyun alanı da yer alıyor. Amerika Birleşik Devletlerin’de Florida eyaletinde bulunan lunapark birçok sevilen filmin karakterlerini ve üç boyutlu gösterimlerini de insanlara sunuyor. Aynı zamanda çocuklara uygun olarak hazırlanan senaryolarla gerçekçi bir temaya da ev sahipliği yapıyor.

Almanya – Europa Park

Europa Park, lunapark denildiği zaman ilk akla gelmesi gereken parklar içerisinde yer alıyor. ’nın en gelişmiş ve büyük lunaparkı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda Avrupa’nın en uzun ve hızlı eğlence treni de burada yer almaktadır. Europa Park’ı diğer lunaparklardan ayıran bir özelliği de; içerisinde uluslar arası bir havya sahip olduğunu yansıtacak bir şekilde çeşitli Avrupa ülkelerine de bölümler vermesidir.

Hollanda – Efteling

Efteling, dünyanın en eski lunaparkları arasında gösterilmektedir. Park 1952 yılında hizmete girmiştir. İlk başlarda her ne kadar Disneyland’dan özenilerek yapıldığı düşünülüyor olsa da zaman içerisinde kendine özgü olan özelliklerini sunmuştur. Mükemmel bir doğa ortamı olan bölgede aynı zamanda orman teması işlenmiştir. Bu şekilde lunapark sizi kendi masalınızdaymış hissiyle baş başa bırakıyor. Genellikle parkı ziyaret eden kişiler çok uzun bir süre etkisinden çıkamıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. En İlginç Lunaparklar için yorumda bulun

    En İlginç Lunaparklar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İlginç Lunaparklar için ilk yorumu yapabilirsin.