Dünyanın Sanat Otelleri

Her zaman ya da çoğunluk zaman dilimi dahilinde sanat ile haşır neşir bir kişiliğin var ise sizler için bu makalemizde sanatsal anlamda dünya çapında gezip görebileceğiniz olan yerleri ele aldık. Sanat seven kişileri mest edecek olan en iyi sanat otellerini siz değerli okurlarımıza sunacağız. Bu sanat otellerinde işinin ehli olan sanatçılar tarafından resmedilen tablolar ile olan odalar, sanat eserlerinin yer edindiği restoranlar ve bu restoranlarda bulunan usta bir heykeltıraş tarafından yapılan heykeller yer almaktadır. İşte sizlere dünyanın en iyi olan sanat otelleri aşağıda listelenmiş bir vaziyette yer almaktadır.

Dünyanın Sanat Otelleri Hangileridir?

the-surrey-new-york

  • 1926 yılında Amerika’nın New York eyaletinde bulunan The Surrey Otel birçok sanat ile alakalı olan kişilerin konaklama yapmış olduğu bir oteldir. Bu otelde ki sanat eseri Kate Moss tablosudur. Bu tablo sayesinde otel ziyaretçi akınına uğruyor. Ayrıca bu eşsiz güzelliklere sahip olan The Surrey otelinin içerisinde Jeny Holzer gibi usta sanatçılarında eserleri yer almaktadır.

The-First-Luxury-Art-Hotel

  • İkinci olarak sizlere belirtmek istediğimiz olan sanat otelimiz da bulunmakta olan The First Luxury Art Hotel’dir. Çok eski bir yapı olan bu sanat oteli restore edilmiş olarak 29 odasıyla halka hizmet vermektedir. Eğer sizde tam bir sanatsever iseniz bu otele uğramanız gerekmektedir. Herkesin ortak olarak kullanmış oldukları alanlarda modern tablolar ve heykeller yer almaktadır. Teras katına çıktığınız zaman ise orada sizleri tüm Roma’yı görebilecek kadar güzel bir manzara karşılayacaktır. Odalarında ise sanat kitapları yer almaktadır.
  • Bir diğer sanat otelimiz ise Pekin’de bulunmaktadır. Konum olarak Pekin’de merkezde bulunan Hotel Eclat içerisinde sanatsal yapılara yer vermektedir. Bu sanatsal yapıların birkaçı ise Dali, Warhol ve Matisse’nin heykelleri ve tablolarıdır.
  • Amsterdam’daki Andaz Prinsengracht beş yıldızlı lüks bir sanat otelidir. Konum olarak Amsterdam’ın tam merkezinde yer almaktadır. Ortak olarak kullanım alanlarında sanat eserlerine yer verilmektedir. Koskocaman büyüklüğe sahip çanlardan ve romantik bir bahçeden oluşan bu sanat oteline gitmenizi öneriyoruz.
  • Londra’da bulunmakta olan South Placa Hotel lüks imkânlarıyla sizlerin göz zevkinize ve keyfinize hitap eden bir yapıya sahiptir. Bulunmuş olduğu konum olarak Moorgate Metro İstasyonu yakınlarındadır. . Eğer ki dinlenmek için bir yer arıyor iseniz bu sanat oteli tam sizlere göre çünkü sizin ruhunuzu dinlendirerek sizleri huzura kavuşturur. İçerisinde bulundurmuş olduğu yapılar ise John Vincent Aranda’ya ait eserlerdir.

Bir Cevap Yazın

  1. Dünyanın Sanat Otelleri Dünyanın Sanat Otelleri için yorumda bulun

    Dünyanın Sanat Otelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünyanın Sanat Otelleri için ilk yorumu yapabilirsin.