Avustralya’daki En İyi Plajlar

Avustralya’nın uçsuz bucaksız kıyı şeridine dağılmış 10.000’den fazla kumsalla, ülke kesinlikle inanılmaz kumsallardan payından daha fazlasına sahiptir ve hepsini keşfetmek bir ömür alacaktır.

İster gün batımı deve gezintisi, ister balina gözlemciliği veya tüplü dalış olsun, muhteşem plajlarının her biri benzersiz bir şey sunarken, göz kamaştırıcı beyaz kumları ve davetkar sıcak suları ile birleşirler. Plajlardaki muhteşem manzaraya ek olarak, Avustralya muhteşem sörf noktaları ve tabii ki denizin hemen dışında bulunan nefes kesici Great Barrier Reef ile ünlüdür. Görülecek ve yapılacak çok şey olan Avustralya’nın en iyi plajları, bu muhteşem ülkenin sunduğu tüm manzaraları keşfetmeye açılan bir kapıdır.

Whitehaven Plajı, Whitsundays

Şaşırtıcı bir şekilde, Whitehaven Beach, şüphesiz Avustralya’nın en güzel plajlarından biridir ve düzenli olarak dünyanın en iyileri arasında oylanmaktadır. Bu nedenle, kesinlikle bir ziyareti garanti eder.

Whitsundays Adası zincirindeki en büyük adada yer alan otel, bir o kadar da pastoral; çevredeki tepelerden plaj manzarası şaşırtıcı. Dünyanın en saf kumu ile göz kamaştıran beyaz kumsal ve küçük koylardan ve lagünlerden oluşan ilginç manzarasını keşfetmek, günü geçirmek için keyifli bir yoldur.

Avustralya'daki En İyi Plajlar

Cape Tribulation, Daintree Ulusal Parkı

Avustralya’nın kuzeydoğu kıyı şeridinde yer alan Cape Tribulation’ın vahşi ve uzak konumu, muhteşem kumsalının genellikle terk edildiği anlamına gelir, bu nedenle ziyaretçiler beyaz kumlarının huzur içinde tadını çıkarabilirler. 500’den az nüfusuyla, ziyaret etmek için sessiz ve rahat bir yer ve Queensland’in daha popüler plajlarından uzakta bir dünya hissediyor.

Daintree Milli Parkı içinde yer aldığından, yağmur ormanlarında yapabileceğiniz birçok harika yürüyüş var. Muhteşem manzarada yürüyüş yaparken, bol miktarda vahşi yaşamdan bazılarına bir göz atacağınızdan emin olabilirsiniz. Buna ek olarak, yoğun bitki örtüsü arasında dağ bisikleti veya ata binebilir, hatta yerel timsah popülasyonunu görmek için bir tura çıkabilirsiniz.

Hyams Plajı, Jervis Körfezi

Sidney’in sadece üç saat güneyinde yer alan Hyams Beach, Avustralya’nın muhteşem plajlarından bir diğeridir. Ziyaret etmek için çok popüler bir yer, bu da yüksek sezonda biraz kalabalık olabileceği anlamına geliyor.

Büyük Jervis Körfezi tarafından korunan plaj, yüzmek için mükemmeldir. Ayrıca balina izlemeye gidebilir ve canınız isterse balık tutabilirsiniz, beyaz kumlar ise Hyams Plajı’nı oldukları kadar mükemmel kılar. Hafta sonu için Sidney’den kaçmak istiyorsanız, beldesi harika bir kaçamak yapar ve yakındaki doğa parklarında yapılacak güzel yürüyüşler vardır.

Bell Plajı, Büyük Okyanus Yolu

Aradığınız şey sörfse, başka yere bakmayın: Gitmek istediğiniz yer Bell’s Beach. Avustralya’nın güneydoğu kıyı şeridi boyunca uzanan Büyük Okyanus Yolu üzerinde uzanan bu güzel plaj, inanılmaz sörfü ile ünlüdür. Büyük dalgalar kıyı şeridini dövüyor ve her yıl, kazananın prestijli ‘Bell’ kupasını kazandığı ünlü Rip Curl Pro sörf yarışmasına ev sahipliği yapıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Avustralya’daki En İyi Plajlar için yorumda bulun

    Avustralya’daki En İyi Plajlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avustralya’daki En İyi Plajlar için ilk yorumu yapabilirsin.