Avustralya Gezilmesi Gereken Yerler

Avustralya çevresinde bir gezi planlayan gezginler hiç şüphesiz tüm büyük cazibe merkezlerinin farkında olacaklardır. Sizlere Avustralya hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Sydney

Sydney, dünyanın en hareketli şehirlerinden biridir. Çarpıcı Liman ve ünlü Opera Binası, gelişen restoranlar ve pazarlarla birlikte ziyaretçilerin aşık olmasını kolaylaştırır.

Melbourne

Avustralya’nın en yaşanabilir şehri, canlı bir kafe ve kültür ortamına ev sahipliği yapar ve Güney Yarımküre’deki en iyi alışveriş mekanlarından bazılarına sahiptir. Ayrıca birçok ünlü spor etkinliğine ev sahipliği yapan bu heyecan verici şehirde her zaman bir şeyler oluyor.

Kanguru Adası

Kanguru Adası’ndaki doğal vahşi yaşamın, boş plajların ve milli parkların harikalar diyarını keşfedin. Kanguru Adası’nın ekolojik sığınağında vahşi doğada yerel vahşi yaşamı görün. Kangurular, koalalar, wallabies, penguenler, echidnas ve kuş yaşamı, hepsi bu adaya ev sahipliği yapıyor. Seal Bay’de nesli tükenmekte olan Avustralya deniz aslanları kolonisinin arasında yürüyün. Ağaçlarda uykulu koalaları görün. Ligurya balından serbest dolaşan tavuklara ve yumurtalara kadar taze ürünler ve Cape Willoughby’den Kingscote’a kadar 30 yetiştirici tarafından üretilen şarapları alabilirsiniz. Ada aynı zamanda nefes kesici bir manzaraya da ev sahipliği yapmaktadır. Engebeli kıyı kayalıkları, dik burunlar arasında kalan korunaklı koylar, geniş doğal çalılıklar ve tarım arazilerinin inişli çıkışlı tepeleri sunulan nefes kesici manzaralardan sadece birkaçıdır.

Avustralya Ne Zaman Ziyaret Edilir?

Yoğun Sezon – Aralık – Şubat

Yaz ayları özellikle büyük şehirlerde yoğun oluyor! Çocuklar okula gitmiyor ve Avustralyalılar seyahat etmeyi seviyor. Plajları deneyimlemek, yüzmek ve açık havada eğlenmek için en iyi zaman budur. Kalacak bir yeriniz olduğundan emin olmak için erken rezervasyon yapmanız yeterli!

Avustralya’nın büyüklüğü nedeniyle, iklimler değişmektedir, bu nedenle Avustralya’nın kuzey kesiminde şu anda tropikal çok sıcak ve nemli olabilir. Kış, bu bölgede daha serin ve daha konforlu sıcaklıklar getirir.

Sezon Ortası – Mart – Nisan

Bunun Avustralya’ya seyahat etmek için en iyi zaman olabileceğini düşünüyoruz. Hava hala güzel, çocuklar okula döndüler, bu yüzden oteller biraz daha sessiz ve oda bulmak biraz daha kolay olabilir. Akşamları hala uzun ve Sydney’in güzel limanına bakan bir kafede o güzel bir kadeh Avustralya şarabının tadını çıkarmak için mükemmel.

Düşük Sezon – Mayıs – Ağustos

Avustralya’nın kuzey bölgelerine seyahat etmek için en iyi zaman ve yine de Güney’i keşfetmek için harika bir zaman. Her ihtimale karşı katmanları ve hafif bir yağmurluk getirin ve Avustralya’nın sunduğu her şeyi keşfetmek için en iyi zamana sahip olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Avustralya Gezilmesi Gereken Yerler için yorumda bulun

    Avustralya Gezilmesi Gereken Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avustralya Gezilmesi Gereken Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.