Büyüleyici Doğasıyla Yeni Zelanda

Yeni Zelanda yüce ormanlar, kalabalık olmayan sahiller, el değmemiş göller, yuvarlanan tarım arazileri ve karla kaplı dağlardır. Güney Yolculuğunuzda daha ne isteyebilirsiniz! 4,6 milyonluk nüfusu ve Kaliforniya büyüklüğünde bir kara kütlesi ile herkes için bolca yer var, gerçekten kendi küçük cennet diliminize sahip olabilirsiniz.

Yeni Zelanda Ne Zaman Ziyaret Edilir?

Yoğun Sezon – Aralık – Şubat

Yeni Zelanda’da yaz çok kalabalık geçmektedir! Plajları deneyimlemek, yüzmek ve açık havada eğlenmek için en iyi zaman budur. Kalacak bir yeriniz olduğundan emin olmak için erken rezervasyon yapmanız yeterli!

Sezon Ortası – Mart – Nisan

Bunun Yeni Zelanda’ya seyahat etmek için en iyi zaman olabileceğini düşünüyoruz. Hava halen güzel, çocuklar okula döndükleri için yollar daha sessiz ve bir otel odası bulmak biraz daha kolay olabilir.

Düşük Sezon – Mayıs – Ağustos

Bu arada birinci sınıf merkezlerine gitmediğiniz sürece Yeni Zelanda’yı gezmek için en sessiz zaman budur. Soğuk ve berrak günler güzel fotoğraflar çekmenizi sağlar ve doğru ekipmana sahip olduğunuz sürece Yeni Zelanda’yı keşfetmemek için asla bir neden olmamalıdır.

Milford Sound

Queenstown’dan bir günlük tur, suya düşerken Mitre Peak’i deneyimleyin. Sound’da dolaşırken yunuslar ve foklar için gözlerinizi dört açın. Şelaleler baktığınız her yerde, görülmesi gereken bir manzara.

Queenstown

Yeni Zelanda’nın macera başkenti, heyecan sizi çağırıyorsa, bu küçük kasabada kesinlikle ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Güzel ve geniş Wakitipu Gölü’nün kenarında bulunan Queenstown, aklınıza gelebilecek her türlü maceraya sahiptir. Routeburn Trek’in bir bölümünü yürüyüşe çıkarmak veya yerel bir şaraphanede bir kadeh Pinot içmek isteyenler için kesinlikle bunu da yapabilirsiniz.

Abel Tasman Ulusal Parkı

Yeni Zelanda’nın tek kıyı milli parkı, size mükemmel altın kumlu plajlar ve kristal berraklığında mavi denizler sunar. Parka birçok sahil parkurundan birine gidip sonra güzelliği boyunca yürüyüş yaparak veya sahilden plaja deniz kanosu yaparak erişebilirsiniz. Tüm bunlar bir günlük gezi olarak yapılabilir veya neden konaklamanızı uzatmayasınız ve 53 km’lik parkurun bir kısmını yürüyerek biraz zaman geçirmeyesiniz. Yolda lüks bir kulübede kalmak, sizi rahatlamak ve her şeyi içeri almak için teşvik edecektir.

Jeotermal Rotorua

Eşsiz bir manzara, bu jeotermal harikalar diyarını ziyaret ettiğinizde kesinlikle göreceğiniz şeydir! Fokurdayan sıcak havuzlar, yerdeki dumanı tüten çatlaklar ve fışkıran gayzerler Rotorua’yı benzersiz kılan şeylerdir. Bu alanda kesinlikle çamurdan daha fazlası var, Rotorua Maori kültürü açısından zengindir ve burada ülkedeki en iyi yerli deneyimlerden bazılarını deneyimleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Büyüleyici Doğasıyla Yeni Zelanda için yorumda bulun

    Büyüleyici Doğasıyla Yeni Zelanda için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Büyüleyici Doğasıyla Yeni Zelanda için ilk yorumu yapabilirsin.