Almanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Şehir

Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri olan Almanya, aynı zamanda Avrupa’nın en kalabalık şehirleri arasında bulunuyor.

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, köklü tarihi ile ön plana çıkan Almanya, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turist akınına uğruyor.

16 federal bölgeden oluşan bu tarihi şehir, felsefe, tiyatro ve müzik gibi farklı sanat dallarındaki başarısı ile adeta ziyaretçilerine kültürel ve sanatsal bir gezi yaşama imkanı tanıyor.

Almanya’da mutlaka görmeniz gereken yerler başlıklı bu yazımızda Almanya geziniz esnasında muhakkak uğramanız gereken, tam anlamıyla sizi kendine hayran bırakacak olan Almanya’nın en güzel şehirlerine değinmek istiyoruz.

İşte, Almanya’nın en gözde ve en çok ziyaret edilen adresleri:

  • Berlin

Almanya’nın adeta simgesi haline gelen Berlin, tarihi dokusunu korumayı başarmış mimari yapıları, sanatsal ve kültürel aktiviteleri, renkli gece yaşantısı ve dar sokakları ile Almanya gezilecek yerler listemizde ilk sırada bulunuyor.

Pek çok alışveriş merkezi ve renkli sokakların yer aldığı PostDamer Meydanı ise Berlin’in en kalabalık noktalarından biri olma özelliği taşıyor.

Almanya’yı Doğu ve Batı Almanya olacak şekilde ikiye ayıran Berlin Duvarı’nın yıkılmasını takiben önem kazanan bu meydan, aynı zamanda Almanya’nın en lezzetli yiyeceklerini tadabilmenize de olanak tanıyor.

Berlin geziniz esnasında öncelikle hediyelik eşya dükkanlarını da bulabileceğiniz Berlin Postdamer meydanına uğramanızı ardından bu meydana oldukça yakın bir mesafede bulunan Bellevue Sarayı, Brendenburg kapısı ve Charlottenburg Sarayı’nı da ziyaret etmenizi öneriyoruz.

  • Hamburg

1200 yılı aşkın tarihi geçmişi ile Almanya’nın en tarihi şehirlerinden biri olan Hamburg; doğal gölleri, köprüleri ve tabiat parkları ile özellikle doğa ile iç içe, natural bir tatil geçirmek isteyen doğa tutkunu gezginlere hitap ediyor.

Dünya’ya açılan kapı olarak da isimlendirilen Hamburg; Barok tarzda inşa edilen St. Michael kilisesi, 300 yıldır faaliyet gösteren Ballık pazarı ve dinlenme, oyun alanları ile ünlü olan Planten Un Blomen Park’ı ile size rüya gibi bir tatil geçirme imkanı tanıyor.

Tıpkı Berlin gibi Almanya denildiğinde akla ilk gelen şehirlerden biri olan Hamburg’u Almanya geziniz esnasında mutlaka gezi rotanıza eklemenizi öneriyoruz.

  • Bremen

Çocukluğumuzun en sevdiğimiz çizgi filmlerinden biri olan Bremen Mızıkacılar isimli eserde de bahsi geçen Bremen; Bremen Mızıkacıları Heykeli, Roland Heykeli gibi Almanya’nın tarihine ışık tutan yapıları ile adeta buram buram tarih kokuyor.

Sanat, kültür ve tarih denildiğinde yalnızca Almanya’nın değil tüm Avrupa’nın da akla ilk gelen şehirleri arasında ilk sıralarda yer alan Bremen; aynı zamanda aşık olacağınız güzellikteki tabiat harikaları ile de görenleri büyülüyor.

Özellikle Bremen’de yer alan ve 1933 yılında ilk kez halka açılan Rhododendron Parkı, rengarenk çiçekleri, ormanlık alanı ve tertemiz havası ile adeta görsel bir şölen sunuyor.

Tarih ve doğanın en güzel birleşim noktalarından biri olan Bremen’e uğramadan Almanya gezinizi asla sonlandırmamanızı öneriyoruz.

  • Münih

BMW müzesi, İngiliz Bahçesi, Nymphenburg Sarayı gibi mutlaka görülmeyi hak eden yapıtları ile göz alıcı bir şehir olan Münih; eski kiliseleri ve eski meydanları ile Almanya’nın günümüze kadar dokusunu korumayı başarmış pek çok tarihi binasına ve sokaklarına kucak açıyor.

Her yıl Münih’te düzenlenen Oktoberfest festivali ise milyonlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Sevgilinizle ya da arkadaş grubunuzla birlikte bol bol eğlenebileceğiniz, ardından tarihsel bir yolculuğa koyulabileceğiniz bir tatil için Münih’i Almanya gezilecek şehirler listenize eklemeyi ihmal etmeyin!

  • Frankfurt

Pek çok fuar organizasyonuna ev sahipliği yapan, Almanya’nın ticari açıdan en çok gelişmiş şehirlerinden biri olan Frankfurt, yemyeşil tabiatının yanı sıra tarihsel kilise ve müzeleri ile size mistik bir atmosfer soluma şansı sunuyor.

Kendinizi adeta bir romanda gibi hissedeceğiniz keyifli ve çarpıcı Frankfurt geziniz esnasında birbirinden güzel hayvanları yakından görebileceğiniz Frankfurt Zoological Garden’ı özellikle hayvanlara ve doğaya ilgi duyuyorsanız; baştan sona dolaşmayı asla ihmal etmeyin.

Şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

  1. Almanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Şehir için yorumda bulun

    Almanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Şehir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Almanya’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Şehir için ilk yorumu yapabilirsin.