Ibiza’da nereye gidilir?

“Dünyanın en eğlenceli gece hayatı nerede yaşanır?” diye soracak olursanız, buna verilecek cevap muhtemelen “Ibiza” olurdu. Dünyanın en ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapan Ibiza, adeta bir gece kulübü başkenti olarak da nitelendiriliyor. Bunun en büyük sebebi, Ibiza’nın sürekli sıcak havası ve güneşli iklimi olabilir. Keşfedilecek onlarca beyaz kumsalı bulunan Ibiza’da şnorkel ile dalış yaparak denizin altında gizli hazineleri keşfetmeye başlayabilmeniz de mümkün. Çam ormanları, büyüleyici İspanyol kültürü ve antik çağlardan kalma şehir merkezleriyle Ibiza unutulmaz bir yaz tatili için en ideal uğrak noktalarından birisi.

Her zevke ve bütçeye hitap edebilecek farklı aktiviteler, kültürel gezi noktaları ve göz alıcı manzaralar da cabası. İşte Ibiza’da mutlaka gitmeniz gereken yerler:

Es Vedra

Toplam 400 metrelik bir yüksekliğe sahip olan bu ada, Ibiza’nın batı sahilinden yaklaşık 2 km kadar uzaktadır. Es Vedra kayası olarak da bilinen bu adanın kayıp kıta Atlantis’e ait olduğu da öne sürülüyor. Bu adayı keşfetmek için tekneyle yanaştıktan sonra hiçbir rehbere ihtiyaç duymadan doğal mağaraları gezmeye başlayabilirsiniz. Dünyanın en büyük üçüncü manyetik alanı olduğunu da not düşelim.

Plajlar

Ibiza’da güzel bir tatil yapmak için güneşlenebileceğiniz 40’tan fazla plaj mevcut. Her biri turistleri cezbeden bu plajların farklı karakteristik özellikleri var. Örneğin Benirras plajı, Ibiza’yı gezen turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan birisi. Ancak bu plaj hayalinizdeki gibi sadece kumdan meydana gelmiyor. Mavi yeşil renkli suya sahip olan Benirras’ta daha çok iri taşlar yer alıyor.

Öte yandan Cala d’en Serra, kuzey sahil şeridinden yer alan oval şeklinde bir plaj olarak ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor. Etrafı uçurumlarla çevrili olan sahilde altın rengi kumlar ve tertemiz su şelaleleri yer alıyor.

Dalt Vila

Yerel dilde “Yüksek şehir” anlamına gelen Dalt Vila, Ibiza’nın en eski ve muhtemelen de en yüksek noktalarından birisi. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen şehirde Ibiza’nın köklü geçmişine ve kültürüne dair çok şey öğrenebilmeniz mümkün. Kale duvarlarının ardında alışveriş merkezleri ve lüks restoranları gezebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Ibiza’da nereye gidilir? için yorumda bulun

    Ibiza’da nereye gidilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ibiza’da nereye gidilir? için ilk yorumu yapabilirsin.