Yunanistan’da Ziyaret Edilecek En İyi Yerler

Yunanistan, güneydoğu Avrupa’nın en olağanüstü ülkelerinden biridir. Asya, Afrika ve ana kıtasını kucaklayan binlerce adadan oluşur. Aynı zamanda, misafirperver ve cömert insanların, nefes kesen kumsalların ve keşfettikçe daha da ilginçleşen bir tarihin mesken yeridir.

Akropolis

Akropolis Atina’da kayalık bir kaledir. Bugün hala etkileyici görünen birçok eski binaya ev sahipliği yapmaktadır. Akropolis kelimesi Yunanca kökenlidir, bu da en yüksek nokta anlamına gelir, ona mükemmel bir şekilde uyan bir tanımdır. Akropolis tepenin üzerinde duruyor ve kesinlikle size Yunanistan’ın büyüleyici bir manzarasını sunacak. Burada şehrin koruyucu tanrıçası Athena’ya adanmış görkemli bir tapınağın kalıntıları olan Parthenon’u bulacaksınız. Ayrıca Akropolis’te güzel Propylaea, Erechtheion ve Athena Nike Tapınağı’nı bulacaksınız, bu da onu bu ülkede ziyaret edilecek en iyi yerlerden biri haline getiriyor.

yunanistan gezilecek yerler

Apokoronas

Apokoronas, sahil köyleri ve baştan çıkarıcı Souda körfezinin bakan manzarasıyla ünlüdür. Burada, çok sayıda avokado ağacı, zeytin ağacı ve mandalina ağaçlarının sıralandığı birçok kumsal bulacaksınız. Apokoronas’ı daha da özel kılan, arazisindeki mavi bayraklı plajlarıdır. Bu mavi bayrak sertifikası, güvenliği, mükemmel su kalitesini ve herkes için kolay erişimi garanti eden Çevre Eğitimi Vakfı veya FEE tarafından verilmektedir.

Malia Körfezi

Yunanistan, birçok yerli ve turist tarafından bir tatil beldesi olarak kabul edilen Malia adlı bir sahil kasabasına ev sahipliği yapmaktadır. Huzurlu bir kaçamak için mükemmel bir ortam olan, altın kumsalı ve rahatlatıcı bungalovların bulunduğu plajlarda bol miktarda bulunur.

Malia, canlandırıcı gece hayatı nedeniyle geceleri size İbiza’yı hatırlatacak. Ziyaret edilmesi gereken birkaç restoran da var. Unutulmaz bir keşif için büyüleyici hediyelik eşya dükkanlarında yeterince zaman geçirdiğinizden emin olun. Ekstra zamanınız varsa, Minoan Sarayı’nın olağanüstü bir cephesi, güzel çatı pencereleri ve görülmeye değer ilginç merdiven boşlukları vardır. Kasabadan sadece 3 kilometre uzaktadır.

Mikonos

Mikonos, Yunanistan’ın en büyük ve en güzel adalarından biridir. Granit kaplı olup kuvvetli rüzgarların oluşturduğu çok kayalık bir araziye sahiptir. Bu nedenle Mikonos, Rüzgarlar Adası olarak bilinir. Bu adayı ekstra özel kılan, LGBT dostu bir yer olması. Özellikle eşi benzeri olmayan bir gece hayatını seviyorsanız, bu batı kıyısındaki destinasyon tam size göre.

Bu ada, Yunan mitolojisinde çokça bahsedilmektedir. Adını ilk hükümdarı Apollon’un oğlu olarak almıştır. Mikonos’un, Zeus ile devler arasındaki büyük savaşın da yeri olduğu biliniyor. Bugün adanın her yerinde devasa kayalar göreceksiniz. Bunların, düşmüş devlerin taşlaşmış cesetleri olduğuna inanılıyor. Mykonos’ta ayrıca bazı önemli mutfaklar var ve Kopanisti Mykonou ve Amygdalota mutlaka denenmeli!

Santorini

Güneydoğu Yunanistan’da bulunan güzel Santorini adasıdır. Bu adanın, çeşitli nedenlerle manşetlere çıkan, şimdiye kadarki en büyük volkanik patlamalardan birinin yeri olduğuna inanılıyor. Santorini’deki bu volkanik aktivitenin, Platon’un eserlerinden birinde bahsettiği sözde kurgusal bir ada olan Atlantis efsanesinin arkasındaki ilham kaynağı olduğu söyleniyor. Atinalı filozofa göre Atlantis adası, antik Atina’yı ele geçiren güçlü adamlara ev sahipliği yapıyor.

Bugün, Santorini beyazlar içinde çok güzel görünüyor. Ziyaretçiler, büyüleyici manzaralarının, inanılmaz restoranlarının, birinci sınıf şaraplarının ve etkileyici mimarisinin tadını çıkaracaklarından emin. Santorini’nin zengin geçmişi ve baştan çıkarıcı efsaneleri, onu daha da güzel ve büyüleyici bir yer haline getiriyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Yunanistan’da Ziyaret Edilecek En İyi Yerler için yorumda bulun

    Yunanistan’da Ziyaret Edilecek En İyi Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yunanistan’da Ziyaret Edilecek En İyi Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.