Yunan Adaları’na Seyahat Rehberi

Yurtdışı seyahatleri konusunda zamanı olmayan ve fazla masraf etmek istemeyen kişiler için Yunan Adaları gezisinin harika bir seçenek olacağını söylemek isteriz. Hem yakın olan hem de günübirlik olarak gidilebilecek olan Yunan Adaları, ülkemizle benzer bir kültürü de içerisinde bulundurmasından ötürü, mutlaka seyahat edilmesi gereken yerlerden biridir.

Yunan Adaları’na Seyahat Rehberi

Yunan Adaları’na Seyahat Rehberi

Yunan Adalarına Seyahat İçin Gerekli Olan Şeyler

Yunan Adaları’na günübirlik olarak seyahat gerçekleştirebilmek adına öncelikle almanız gerekmektedir. Öte yandan bir yeşil pasaportunuz bulunuyorsa, istediğiniz zaman Yunan Adaları’na seyahat edebilirsiniz. Ancak normal pasaportunuz varsa, mutlaka vize almanız gerekmektedir. Yunan Adaları’na günübirlik olarak seyahat edebilmeniz konusunda ise Schengen vizesinin yeterli olacağını söylemek isteriz. Shengen vizesini kapı vizesi olarak da tanımlayabiliriz ve bu vize için genel geçer bir evrak gerekliliğinin olmadığını söylemek isteriz. Yunanistan, duruma, şartlara ve döneme göre vize konusunda istediği evrakları sizlere belirtmektedir. Bu nedenle sürekli olarak değişim gösterdiğini söylemek doğru olacakken, başvuru anında bu vize ve evraklar hakkında Yunanistan Konsolosluğu tarafından size gerekli olan bilgiler verilmektedir.

Yunan Adaları’na Günübirlik Seyahat İçin Ne Kadar Ücret Gerekmektedir?

Yunan Adaları’na seyahat edebilmek adına ilk olarak ulaşım masrafını hesaplamanız veya göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Genel anlamda ulaşım maliyetlerinin farklı olduğu görülürken, ortalama olarak 35 Euro gibi bir bedelinin olduğu görülmektedir. Sonrasında ise adaya gitmeniz durumunda karnınızın acıkmasına karşın, en azından 20 Euro’luk bir yemek bütçesi ayırmanız yeterli olacaktır. Kısa ve öz bir seyahat adına 50 ila 60 Euro arasında bir bütçe ayırmanız yeterliyken, adalarda araba kiralayıp gezmek isterseniz, 40 ila 50 Euro arasında bir bütçe de bu noktada ayırmanız gerekecektir. maliyetleri, ulaşım maliyetleri ve yemek maliyetleri ile birlikte 50 Euro’ya gezinizi noktalayabilecekken, araba kiralamayı dahil etmeniz durumunda 80 ila 90 Euro arasında bir maliyetin olacağını söyleyebiliriz.

Kapı Vizesi Alabilmek Adına İstenilen Belgeler

Kapı vizesi konusunda ilk olarak istenen bilgiler arasında, pasaportun fotoğraflı olan sayfasının fotokopisi istenmektedir. Sonrasında ise sizden daha önce almışsanız Schengen vizesinin fotokopisi  istenirken, bu vizede KKTC’ye girebilir mührünün olmaması gerekmektedir. Kimlik fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf ve Yunan formunda sizden istenen diğer belgeler, kapı vizesi alınırken sizden talep edilmekte olan temel belgelerdir. Öte yandan ulaşım için bilet veya konaklama için rezervasyon bilgilerini içeren belgenin de yine bu belgeler arasında bulunuyor olması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Yunan Adaları Yunan Adaları’na Seyahat Rehberi için yorumda bulun

    Yunan Adaları’na Seyahat Rehberi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yunan Adaları’na Seyahat Rehberi için ilk yorumu yapabilirsin.