Yeni Başlayanlar İçin Bisiklet Kıyafetleri

Bir yol bisikletine veya dağ bisikletine başlamak için uygun bir bisikletten daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Doğru bisiklet kıyafetleri ile çok daha rahat bisiklet süreceksiniz.

Bisiklet kıyafetlerin en önemli parçasından biri bisiklet kaskıdır!  Bisiklet kaskıyla bisiklet sürmek sağduyudur. Ancak bisiklet şortları ve uygun bisiklet eldivenleri de sürüşünüzü çok daha keyifli hale getirebilir.  Yine de, bu görünüşte küçük şeyler, bisikletinizde bir dünya fark yaratabilir. Ancak ilk kez bisiklet kıyafeti alırken nelere dikkat etmelisiniz ve ne tür şeylere ihtiyacınız var? Bir ürünün iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız? En baştan, tüm önemli hususlarda size yol göstereceğiz.

Bisiklet Formaları ve Taban Katmanları

Bisiklete binmek, dışarısı soğuk olsa bile, kaçınılmaz olarak ısınmanıza neden olacaktır. Sıcaktan kurtulmak için vücudunuz terlemeye başlayacaktır. Bu nedenle bisiklet sürerken pamuklu bisiklet forması giymek ideal değildir. Bisiklet forması sırılsıklam olacak ve artık kolayca kurumayacaktır.

Uygun bir bisiklet forması ve taban katmanı giyerek bu soğuğu önleyebilirsiniz. Bir taban katmanı, terin cildinizde kalmasını engeller, ancak taban katmanının en dış katmanı tarafından emilmesini sağlar.

Sıcak günlerde olduğu gibi soğuk günlerde de bir taban katmanı giyebilirsiniz. Soğuk havalarda bir yalıtım tabakası görevi görür ve teri dışarı atarak üşümenizi engeller. Sıcak havalarda, bir taban katmanı sizi serinletir. Teri tahliye ederek serinletici bir etki yaratır. Vücut ısınızı aynı seviyede tutar ve yolculukta rüzgardan dolayı soğumamanızı sağlar.

Bisiklet Şortu

Bisiklet şortu, uygun bir bisiklet selesi kadar önemlidir. Bisiklet şortları, bisiklet kıyafetinizin önemli bir parçasıdır. Erkekler ve kadınlar için farklı bisiklet şortları bulunmaktadır.

Bu şortlar farklı şekillere sahiptir. Kadınlarda pelvis biraz daha dışa doğru döndürülür. Sonuç olarak, kadın dolgusu arka kısımda erkek dolgusuna göre daha geniştir. Kadınların oturma kemikleri de daha geniştir.

Bisiklet Ayakkabıları Kıyafetinizi Tamamlayın

Hangi bisiklet ayakkabısına ihtiyacınız olacağı pedallarınıza bağlıdır. Yol bisikleti veya dağ bisikleti pedallarınız var mı? Ve bir dağ bisikletiniz varsa, SPD pedallarınız veya düz pedallarınız var mı? İlk olarak, bisiklet ayakkabısı aramaya başlamadan önce hangi pedallara ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bu, daha net bir odakla arama yapmanızı sağlayacaktır. Yol bisikleti ayakkabılarının tabanının altında üçgen şeklinde düzenlenmiş üç deliği vardır. Dağ bisikleti pedallarının yan yana iki deliği vardır.

Bisiklet giyim ve aksesuar arayışındaysanız https://www.jordanred.com/ web sitesine göz atabilirsiniz. Sitede bisiklet ürünleri hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Yeni Başlayanlar İçin Bisiklet Kıyafetleri için yorumda bulun

    Yeni Başlayanlar İçin Bisiklet Kıyafetleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Başlayanlar İçin Bisiklet Kıyafetleri için ilk yorumu yapabilirsin.