Work And Travel Şartları

programı birçok insanın kariyeri için hayallerini kurduğu bir programdır. Çok güzel bir yurtdışı gezisi sağlayabildiği gibi aynı zamanda orada çalışarak kendi masraflarınızı çıkartabildiğiniz bir programdır. Work and travel programı sayesinde farklı kültürleri tanıyıp orada bir müddet yerli insanlarla birlikte yaşama imkânı bulacaksınız. Bu inanılmaz avantajlı ve güzel bir şeydir. Aynı zamanda iş bulmak, kalacak yer ayarlamak gibi işlemler de programın içerisinde olduğundan bu konuda da çok fazla bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. Bu programa başvuranlar arasında para biriktirip daha sonra döviz değişimi ile birikim yapmayı planlayan insanlar dahi bulunmaktadır. Lakin bunu düşünüyor iseniz çok düşünmeniz gerekiyor. Çalışacağınız iş, yaşadığınızı şehrin pahalılığı gibi birçok etmen bulunabilir. Aynı zamanda work and travel sizi iş hayatında da öne atacaktır. Tabi ki bu programa katılabilmek için de bir takım şartlar mevcuttur. Bu şartları sağlayamayan hiç kimse maalesef work and travel için başvuramıyor dahi.

Okul Şartları

Öncelikle in bir çeşit öğrenci programı olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden de tabi ki öğrenci olmalısınız. Bu programı öne çıkartan yanı gezerek eğlenirken, belki yeni kültürler tanıyıp dil öğrenebilirken bir yandan da çalışarak para kazanmak ve dolayısıyla döviz kuru farkından etkilenmeden seyahat etmek anlamına geliyor. Work and travel şartlarından en önemli olanları okul ile ilgili olanlardır. Bu şartlar değerlendirmede ilk önce bakılacak olanlardır. İlk önce bu programa katılabilmek için 4 yıllık bir bölümde okuyor olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda yüksek lisanslarının 1. Sınıfında da bu programa dâhil olunabiliyor. Bu kurallar bazı 2 yıllık bölümlerde okuyan öğrenciler için esnetilebilir. Bu ön lisans programları Dış ticaret, Lojistik, İngilizce tercümanlık, turizm, otelcilik, Turizm rehberliği, işletme yönetimi, Uluslararası ticaret ve kabin hizmetleri bölümleridir. Yukarıdaki şartları sağlıyor iseniz work and travel için başvurabilirsiniz anlamına geliyor. Aynı zamanda genel yılsonu not ortalamanız da mutlaka 2.00 ve yukarısı olmalıdır.

Dil Şartları

bir yurt dışı programı olduğu için dil bilmek inanılmaz önemlidir. Tabi ki enternasyonal dil olarak İngilizce bilmeniz gerekmekte. Sizden intermediate yani harf sisteminde B2 düzeyinde bir İngilizce seviyesi isteniyor. İngilizce seviyesi tespit için yüz yüze ve telefon görüşmeleri yapılıyor. Ve son olarak eğer lisans öğrencisi iseniz yaşınızın 18-24 Aralığında olması gerekiyor. Tabi ki bu yaş aralığı yüksek lisans öğrencileri için daha geniş olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Work And Travel Şartları Work And Travel Şartları için yorumda bulun

    Work And Travel Şartları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Work And Travel Şartları için ilk yorumu yapabilirsin.