Değişik Batıl İnançları Olan Ülkeler

Batıl inançları olan ülkeler sayı olarak hiçte az değildir. Hatta bazı ülkelerin çok değişik batıl inançları olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızda sizlere değişik batıl inançları olan ülkeler hakkında bilgi vereceğiz.

Rusya’da Birisine Çiçek Verirken Dikkat Etmelisiniz

Rusya’da da ülkemizde ki gibi birisine çiçek vermek oldukça yaygın bir harekettir. Fakat Rusya’da birisine çiçek vermenin de bir şekli vardır. Çünkü Rusya’da çift sayıda olan çiçekler sadece cenazelere gönderilir. Bu yüzden Rus birisine çiçek göndereceğiniz zaman tek sayıda göndermeniz gerekir. Rusya’nın bir diğer batıl inancı ise; eğer yürürken birisi önünüzden boş kovalarla geçerse para kaybedebilirsiniz. Fakat kovalar su ile doluysa kısa bir süre içerisinde zengin olacaksınız demektir.

Bulgaristan’da Bekar Bir Kadın Masanın Kenarına Oturamaz

Batıl inançları olan ülkeler arasında Bulgaristan ilk sıralarda yer alıyor diyebiliriz. Bulgaristan’da bekar olan bir kadın masanın kenarına oturmaması gerekiyor. Yoksa bu kadın evlenecek bir erkek bulamayacaktır. Aynı zamanda Bulgarlar alkolsüz içecek içerken tokuşturmazlar. İnançlarına göre alkolsüz içecekleri tokuşturan kişilerin çirkin çocukları olur.

İspanya’da Üzüm Sayısı Önemlidir

İspanyollar her ayın 1’nde 12 tane üzüm yer. Saat 12.00’da 12 üzümün hepsini yerseniz bütün yılı şanslı geçireceğinize inanılır. En eğlenceli kısmı ise neredeyse hiç kimse sadece bir dakika içerisinde 12 üzümü birden yiyemiyor.

Almanya’nın da Batıl İnançlarında Siyah Kedi Yer Alıyor

Almanların büyük bir çoğunluğu soldan siyah kedi geldiği zaman korkuyorlar. Çünkü Almanya’da da ülkemizdeki gibi siyah kedinin uğursuzluk getirdiğine inanılıyor. Aynı zamanda birçok ülkede olduğu gibi Almanlar da kayan bir yıldız gördükleri zaman dilek tutuyorlar.

Avrupa’da 17 Rakamı Uğursuz Sayılır

Avrupalılar 17 rakamının kendilerine uğursuzluk getireceğine inanır. İtalya gibi Akdeniz ülkelerinin büyük bir bölümünde 17 numaralı kapı veya hane numarası bulamazsınız. Otobüslerde, trenlerde ve uçaklarda 17 numaralı koltuğa yer verilmez. Aslında bu rakamın uğursuzluğu Romalılardan günümüze kadar gelmiştir.

Katar’da Evdeki Böcekler Öldürülmez

Katarlılar evlerinde gördükleri böcekleri kesinlikle öldürmüyor. Çünkü bu böceklerin bir yangın çıktığı zaman yangınları söndürme özelliği olduğuna inanıyorlar.

’da Öğrenciler Muz Yemez

’da öğrencilerin veya yeni işe giren birinin muz yediğini göremezsiniz. Çünkü Vietnam’da “Ömüz” kelimesi eşsesli bir kelimedir hem muz anlamına gelir hem de başarısızlık anlamına gelmektedir.

’da Kırılmış Tabaklar 1 Yıl Saklanır

Danimarka’da tabak çanak kırıldığı zaman bu kırılan eşyalar bir yıl saklanıyor. Sonrasında ise komşuların veya arkadaşların evlerine fırlatılıyor. Bu özellikle yılbaşında yapılmaktadır. Kırılmış tabak çanakların fırlatıldığı evlere yeni eşyalar alınacağı ve yakın zamanda ellerine para geçeceğine inanılıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Değişik Batıl İnançları Olan Ülkeler için yorumda bulun

    Değişik Batıl İnançları Olan Ülkeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Değişik Batıl İnançları Olan Ülkeler için ilk yorumu yapabilirsin.