Erciyes Kayak Tatili

Ülkemiz birçok turistik güzelliğe sahiptir. Yazın yaz turizmi, kışın da turizmini yapabilen bir ülkeyiz. Kış turizmi ve kış tatili dendiğinde akla ilk gelen kayak pistleri oluyor. Ülkemiz kayak pistleri ve kış tatilleri için oldukça zengin ve çeşitli seçeneklere sahiptir. Bu seçeneklerin başında da Erciyes dağı kayak merkezi geliyor. Burası her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlıyor. Bu bakımdan Erciyes Dağı’nı incelediğimizde tam 3910 metre yüksekliğe ulaşabilen bu tepenin bütün şehirden görülebildiğini söyleyebiliriz. Burada tatilciler için hizmet veren tam 34 ayrı kayak pisti bulunmakta. Bu pistler konusunda seçme hakkı tamamen size bırakılmış durumda 300 m den 2575 m ye kadar seçenekleriniz bulunuyor.

Erciyes Kayak Merkezi’ne Nasıl Giderim?

Erciyes Dağı çok yüksek olsa da ulaşım imkânları oldukça avantajlı ve kolaydır. Öncelikle uçaktan havalimanına indiğinizde şehre gerçekten yakın olduğunuzu bilmelisiniz ve Erciyes’ sadece 25 km uzaklıkta bulunuyorsunuz. Bu da takribi 40 dakikalık bir araç yolculuğu ile varabileceğiniz anlamına geliyor. Burada taksileri kullanabilirsiniz ya da daha rahat olmak isterseniz araç kiralama yöntemini de kullanabilirsiniz. Ayrıca havalimanına ulaşım da tabi ki çok kolay. Ülkenin her yerinden sadece birkaç saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Erciyes Otelleri

Kayseri’deki tatilinizde otel sıkıntısı çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Burada birçok otel bulunmaktadır. Bu oteller her bütçeye uygun her türlü imkânı sunmaktadır. Ayrıca otellerin genellikle kayak pistine çok yakın olduğunu söylemeliyiz. Bu çok önemli bir şey. Otelden çıktıktan sonra yolda vakit kaybetmeyeceksiniz. Burada 4 yıldızlı otellerden daha uygun fiyatlı olanlara kadar her bütçeye uygun olan konaklama seçeneklerini bulabilirsiniz.

Erciyes’te Ne Yapabilirim?

Öncelikle burada kayak yapmak zaten başlıca aktivitedir. Fakat daha önce hiç kayak yapmadıysanız ve deneme yanılma yöntemiyle yaralanmaktan korkuyorsanız burada lisanslı hocalardan kayak dersi alabilirsiniz. Ayrıca bütün kayak malzemelerini buradan kiralayabilirsiniz. Aynı zamanda kayak yapmak istemeyen insanlar vakitlerini yine eğlenceli bir şekilde geçirebilirler. Bunun için kızak kiralayabilirsiniz. Teleferikler ile yüksek yerlere çıkıp kızakla aşağıya inebilirsiniz. Aynı zamanda hem kayseri ye hem de kayak merkezine gelmişseniz burada sucuk yenir. Eğer dilerseniz ücretsiz mesire alanları ile kendi mangalınızda sucuğunuzu da kendininiz de hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda teleferikler ile bütün kayserinin tepesinden muhteşem manzarayı da izleyebilirsiniz. Bunun yanında tatilciler için oteller tarafından düzenlenen akşam partileri de bulunmaktadır. Yani sizi gerçekten çok eğlenceli bir tatil bekliyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Erciyes Kayak Tatili Erciyes Kayak Tatili için yorumda bulun

    Erciyes Kayak Tatili için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erciyes Kayak Tatili için ilk yorumu yapabilirsin.