Ucuz Kahve İçebileceğiniz 10 Şehir

Sabah kalktığınız zaman ayılmak için veya çalıştığınız sırada yorgunluğunuzu alması için kahve içmek en güzel yöntem olacaktır. Peki, dünya üzerine en ucuz kahve hangi ülke ve şehirlerdedir? Sizlere yazımızda dünyanın en ucuz kahvesine sahip ülke ve şehirler hakkında bilgi vereceğiz.

Kolombiya – Bogota

Kahve kelimesini ilk duyduğumuz zaman genellikle hepimizin aklına Kolombiya gelir. Kahvesiyle meşhur olan Kolombiya’nın başkentinde yani Bogota’da içeceğiniz bir fincan kahveye sadece 1.36 Pound ödersiniz.

İtalya – Milano

İtalya denildiği zaman aklımıza çok pahalı bir ülke olduğu gelir. Fakat kahve konusunda böyle olmadığını söyleyebiliriz. İtalya’nın dünya modasını şekillendiren ve ’nın en gelişmiş şehirleri arasında yer alan Milano’da bir fincan kahveye sadece 1.46 Pound ödersiniz.

Brezilya – Rio De Jenerio

Brezilya’nın kahvenin anavatanı olduğunu söylememiz yanlış bir sıfat olmayacaktır. Rio Karnavalı’yla neredeyse hepimizin aklında olan Güney Amerika ülkesi Brezilya’nın Rio De Jenerio’sunda ortalama seviyedeki bir kahve dükkanında içeceğiniz kahveye 1.95 Pound ödersiniz.

Brezilya – Sao Paulo

Brezilya’ya gitmeyi planlıyorsanız sadece Rio De Jenerio’da ucuz kahve içmezsiniz. Aynı zamanda Sao Paulo’da bu konuda oldukça ucuz şehirler arasındadır. Güney Amerika’nın en büyük şehirleri arasında yer alan Sao Paulo’da bir fincan kahveye 1.99 Pound ödersiniz.

Peru – Lima

Brezilya dışında sizlere ucuz kahve içme imkanı sunan bir diğer ülke ise Peru’dur. Peru’nun başkenti olan Lima sahip olduğu bilim merkezi ve siyaset endüstrisi nedeniyle –kralların şehri- olarak tanınmaktadır. Lima’da bir fincan kahve içmek için ödemeniz gereken tutar ise 2.18 Pound’dur.

Guatemala – Guatemala City

Guatemala City, adını başkenti olduğu Guatemala’dan almaktadır. Orta Amerika’nın en büyük şehri olarak geçiyor ve bağımsızlığını ilan etmiştir. Her ne kadar bağımsızlığını ilan etse de hala İspanyol kültürünü görmeniz mümkündür. Guatemala City’de bir fincan kahvenin ücreti ise 2.29 Pound’dur.

İspanya – Madrid

İstanbul, Londra, Berlin ve Paris’in ardından ’nın en kalabalın 5’nci şehri olan Madrid, siesta denildiği zaman ilk aklımıza gelen yerlerden birisidir. İspanya’nın başkenti olan ve muhteşem bir atmosfere sahip olan Madrid’de kahve içmek için ödeyeceğiniz ücret ise 2.33 Pound’dur.

Almanya – Leipzig

Yeme içme kültürü bakımından Almanya’nın en zengin şehirlerinden olan Leipzig aynı zamanda kültür – sanat ve alışveriş konusunda da son derece gelişmiş bir şehirdir. Bu şehirde içeceğiniz bir fincan kahveye ortalama 2.41 Pound ödersiniz.

Hollanda – Rotterdam

Hollanda’nın ’dan sonra en kalabalık nüfusa sahip olan şehri Rotterdam’dır. Aynı zamanda Rotterdam, Avrupa’nın en büyük limanına da ev sahipliği yapar. Burada içeceğiniz bir fincan kahveye ise 2.54 Pound ödersiniz.

Türkiye – İstanbul

Listemizi takip ettiğiniz sırada ülkemizin de listede olup olmadığını mutlaka merak etmişsinizdir. Eğer kahvenizi Avrupa’nın en kalabalık, Asya ve Avrupa’nın birleştiği İstanbul’da içmek isterseniz bir fincan için 2.69 Pound ödersiniz.

Not: Kahvelerin fiyatları ortalama bir kahve dükkanında içilen orta boy cappuccino üzerinden hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

  1. Ucuz Kahve İçebileceğiniz 10 Şehir için yorumda bulun

    Ucuz Kahve İçebileceğiniz 10 Şehir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ucuz Kahve İçebileceğiniz 10 Şehir için ilk yorumu yapabilirsin.