Türkiye’nin Tercih Edilen Sahilleri

Vatanımızın her köşesinin cennet olduğu boşuna söylenmiyor. Ülkemizde son derece muhteşem, göz kamaştırıcı ve büyüleyici birçok bulunuyor. Bu sahiller özellikle tatilciler için çok büyük bir nimetken, herkesin mutlaka hayatında en az bir kere de olsun görmesi gereken sahiller. Peki bu sahiller hangileri ve neleri ile ünlü sahiller?

Türkiye’nin Tercih Edilen Sahilleri

Fethiye, Ölüdeniz Sahili

ölüdeniz

Deniz, kum ve güneş üçlüsü denildiği zaman akla ilk gelen sahillerden biri olan Fethiye, Ölüdeniz sahili, hem doğasıyla hem de görüntüsüyle misafirlerini büyüleyecek olan bir sahil. Ulaşım imkanlarının oldukça fazla olduğu Fethiye Ölüdeniz sahili, sularıyla mutlaka yüzülmesi gereken sahillerden biri olarak tatilcilerin karşınıza çıkıyor. Doğasının sizi büyüleyeceğinden emin olduğumuz bir olan Ölüdeniz, tatil tercihleriniz arasında mutlaka her sene karşınıza çıkacak. Paraşüt severlerin uçuş için en çok tercih ettikleri yerlerden biri olan Ölüdeniz, hayatınızın en güzel manzaralarını size sunacak bir sahil olarak karşınıza çıkıyor.

Kelebekler Vadisi

Adıyla uyuşan bir doğaya sahip olan Kelebekler Vadisi, kamp severlerin en çok sevdiği alanlardan biri olarak öne çıkıyor. Dünya çapında bir üne sahip olan Kelebekler Vadisi, özellikle yabancı turistlerin ülkemizde en çok tercih ettikleri bölgelerden biri olarak biliniyor. Etrafında herhangi bir yerleşim yeri olmaması ve doğallığının henüz tam olarak bozulmamış olması, haliyle Kelebekler Vadisi’ni son derece özel kılıyor.

Didim, Altınkum Plajı

Altınkum Plajı

Ülkemizin en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olan Didim, tatil konusunda her türlü imkanı bulabileceğiniz bir ilçe olarak karşınıza çıkıyor. Didim’in merkeze yakın bir konumda olması da, yine bu konuda tatilcilere büyük bir avantaj sağlıyor. Didim’e gidildiği zaman ise mutlaka görülmesi, gezilmesi ve yüzülmesi gereken sahillerden biri olarak, Didim, Altınkum Plajı, tatil severlere kucak açıyor.

Dalyan, İztuzu Plajı

İztuzu Plajı

Ülkemizde büyüklüğü ile ünlü olan plajlardan biri olan İztuzu Plajı, yaklaşık olarak 4 km kadar bir uzunluğu ile oldukça büyük bir önem taşıyor. Hem tatlı su hem de tuzlu suyu bir arada bulabileceğiniz bu plaj, adeta bir doğa harikası olarak karşınıza çıkıyor. Bu özelliğinin dünyaca ünlü olduğu bilinirken, plajın ev sahipleri olarak Caretta Caretta kaplumbağaları misafirlerini sıcakkanlılık ile karşılıyor. Plajın belirli saatleri misafirlere ayrılırken, belirli saatleri ise kaplumbağalara ayrılıyor. Bölgenin sit alanı olmaması, haliyle yapılaşmanın giderek artmasına neden oluyor. Bu nedenle doğallığın ve doğal görünümün yavaş yavaş bozulması, bu plaj için üzücü bir özellik olarak tatilcilerin karşısına çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Türkiye’nin Tercih Edilen Sahilleri Türkiye’nin Tercih Edilen Sahilleri için yorumda bulun

    Türkiye’nin Tercih Edilen Sahilleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’nin Tercih Edilen Sahilleri için ilk yorumu yapabilirsin.