Türkiye’den Pasaportsuz Tatile Gidilebilecek Ülkeler

Yurt dışına seyahat etmek için ihtiyacımız olan, hem zaman hem de maliyet olarak bir yük olan vize ve pasaport işlemleridir. Aslında bu işlemlerle uğraşmadan yaz tatili veya kültür gezisine gitmek için pasaportsuz ve vize almadan, sadece T.C kimliğinizle giriş yaparak ülkeler gidebilirsiniz. Sizler için pasaportsuz tatile gidilebilecek ülkeler inceledik. İşte sadece kimlik kartınızla gidebileceğiniz ülkeler;

Moldova

Tatil için Türkiye’yi tercih eden Moldovyalı turistler son zamanlarda yılda 200 bini buldu. İki ülke arasında pasaport esnekliği sağlandı ve sadece Türk kimliğinizle ülkeye giriş yapabilirsiniz. Artık sadece nüfus cüzdanınızla Moldova’ya uçabilirsiniz. Moldova tatilinizde, başkant Kişinev ile başlamanızı tavsiye ederiz. Kişinev şehri küçük olduğu için kısa sürede yürüyerek keşfedebilirsiniz. Bir geziyi keyifli hale getiren kesinlikle yürümektir. Günün sonunda tatlı yorgunluğu manzara karşısında bir şeyler içerek sonlandırabilirsiniz.

Gürcistan

Pasaportsuz gidilebileceğiniz ülkeler arasında ikinci sırayı Gürcistan yer almaktadır. Gürcistan’a her günü İstanbul – Batum uçak seferleri vardır. Ucuz uçak bileti fırsatları ile Gürcistan’ı keşfetmeye çıkabilirsiniz. Gürcistan, tarihi meydanları, sokakları, gece hayatı, leziz mutfağı ve ilgi çekici mimarisi ile pasaportsuz bir şekilde gezebileceğiniz bir yerdir. Özellikle başkent Batum çok beğenilen bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır.

Ukrayna

Ukrayna pasaportsuz gidebilecek yerler arasına girdiğinde Türk halkı çok mutlu olmuştur. Türkiye’ye yakın olan Ukrayna, gezginlerin ilgi odağıdır. Nüfus cüzdanıyla seyahat edilen en yoğun talep gören ülkelerden biridir. Şu zamanlarda halen Türkiye – Ukrayna arasında uçuşlar günlük olarak devam etmektedir. Yıl boyunca ucuz uçak bileti fırsatları ile Ukrayna’yı keşfetmeye çıkabilirsiniz. Ukrayna görsel anlamda çok zengin bir ülkedir. Her köşesi ayrı güzellikler sunmaktadır. Renkli yapılar, farklı dönemlere ait mimari yapılar fotoğraf karelerine ihtişamlı bir görüntü vermektedir.

Kıbrıs

Yavru Vatan Kıbrıs, Türklerin hep sevdiği bir yer olmuştur. Pasaportsuz gidilebilecek ülkeler arasında yer alan Kıbrıs’a kimliğinizle gidebilirsiniz. Burada 3 ay boyunca sorun yaşamadan yaşayabilirsiniz. Yaz tatili için popüler olan Kıbrıs aslında bahar aylarında da görülmesi gereken bir yerdir. Kıbrıs’ın gece hayatı, kendine has kültürü turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Kıbrıs’a gittikten sonra hellim yemeden, kumar oynamadan, konsere katılmadan dönmek istemezsiniz. Yavru vatanın renkli gece hayatıyla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Mutlaka kulüp partilerine, sokak eğlencelerine, otel eğlencelerine ve konserlere katılabilirsiniz. Türkiye – Kıbrıs arasında her gün uçak seferleri düzenlenmektedir. Dilediğiniz zaman günübirlik veya birkaç günlüğüne Kıbrıs’ı keşfetmeye gidebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Türkiye’den Pasaportsuz Tatile Gidilebilecek Ülkeler için yorumda bulun

    Türkiye’den Pasaportsuz Tatile Gidilebilecek Ülkeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’den Pasaportsuz Tatile Gidilebilecek Ülkeler için ilk yorumu yapabilirsin.