Türkiye’de Kış Sporu Yapılabilecek Olan Yerler

Güzel ülkemiz farklı hava koşullarına sahip olması nedeniyle hem yaz aylarındaki turizmi hem de kış aylarındaki turizmi ile değerlendirebileceğimiz bir yapıya sahiptir.  Soğuktan vazgeçemeyenler ve kış aylarında yapılan sporları kaçırmak istemeyenler için birbirinden konforlu ve maddi olarak fiyatı uygun olan tesislerde ve sevdiklerinizle birlikte geçirebilirsiniz. Sizler için dört yanı cennet olan ülkemizde kışı geçirebileceğiniz şehirleri ve tesisleri burada anlatacağız.

Türkiye’de Yapılabilecek Olan Yerler Nerelerdir?

bursa-uludag

Bursa- Türkiye’nin hem eski hem de kapsamlı olan kayak merkezi olan Bursa Uludağ Kayak Merkezi ile çok popülerdir. Bu bölgede istediğiniz rahatlıkta ve de bütçenize uygun tesis bulabilirsiniz. Bu kayak merkezinde uzun pistler bulunmakta buraya gelen ziyaretçiler kayak dışında farklı spor dallarıyla da eğlenebilirler.

bolu-kartalkaya

Bolu-Kartalkaya Kar miktarı olan Türkiye’nin en kapsamlı kayak yerlerinden biri olan Kartalkaya kayak için oldukça elverişlidir. Yüksek bir eğime sahip olan bu kayak merkezinde çokça lift vardır. Avusturyalı mühendis ve mimarlarca yapılan Snowboard’da sonradan gelişmiş ve en çok tercih edilen dallardan biri olmuştur.

erzurum-palandoken

Erzurum-Palandöken Türkiye’nin eğimi yüksek yerinden biri olan Palandöken’ de kış ayları oldukça zorlu geçmektedir. Bu yüzden bu durumu kendimiz için bir avantaj bilerek Palandöken’i seçebiliriz. 6000 kişi için uygun olan bu kayak merkezine her zaman tur hazırlanır.  Belirli bir zaman değil de her vakit tüm sporları yapan insanlarla karşılaşmak mümkündür. Palandöken’de bulunan pistler oldukça diktir. Bu pistler zorluk derecelerine göre sıralanmıştır. Bu özellik ise adrenalin tutkunlarının bir vazgeçilmezi olmuştur ve Palandöken’in en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biri olmasına katkıda bulunmuştur.

kocaeli-kartepe

Koceli-Kartepe önceki anlattığımız merkezlere göre daha çok yeni olan Kartepe’ de çok pist bulunmaz. Yükseltisi az olan Geyik alanı kayak yapmak isteyenler için daha idealdir. Çok fazla kalabalık olmasın diyenlerin gözde mekânı olan bu kayak merkezi kısa bir piste sahiptir. İnsanların bu konuda ne kadar iyi olup olmadıklarına göre derslerde verilmektedir. Hava şartlarının oldukça zorlayıcı olan bu merkezin pisti her yandan görülebilmektedir.

-Erciyes Kış sporları diyince akla ilk gelen kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nin yüksek eğilimli pistlerinde oldukça eğlenceli kayak deneyimi yaşayabilir ve farklı sporları bir arada deneyebilirsiniz. Bu kayak merkezide insanların bu sporlarda nasıl olduklarını görmek ve kendilerini geliştirmeleri için zorluk seviyelerine göre ayarlanmıştır. Kış aylarının vazgeçilmezi olan bu sporları ülkemizin dört farklı yerinde sizlerde deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Türkiye'de Kış Sporu Yapılabilecek Olan Yerler Türkiye’de Kış Sporu Yapılabilecek Olan Yerler için yorumda bulun

    Türkiye’de Kış Sporu Yapılabilecek Olan Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’de Kış Sporu Yapılabilecek Olan Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.