Kyoto Gezi Rehberi

794 yılında kurulan Kyoto şehri, bin yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürüyor. Japonya’nın başkenti 1869’da Tokyo’ya taşınana kadar Kyoto, Japonya’nın imparatorluk başkenti ve ülkenin siyasi, kültürel ve dini merkezi olarak zenginleşti.

Yaklaşık 1,5 milyon nüfuslu bir şehir olan Kyoto, Tokyo ve Osaka’dan sonra Japonya’nın üçüncü büyük şehri olarak kabul ediliyor. Yüzyıllar önce inşa edilen eski Şinto tapınaklarının ve Budist tapınaklarının çoğu hala var ve bugün bile, hem Japon hem de uluslararası turistleri büyüleyen saygıdeğer maiko ve geyşa kültürü Kyoto’da korunuyor.

Kyoto, Kinkakuji Tapınağı ve Altın Köşk, Gingakuji Tapınağı, Nijo Kalesi, eski İmparatorluk Kalesi veya Kyoto’da 2017’de en popüler turistik yer olarak gösterilen Fushimi Inari Taisha Tapınağı gibi ünlü Dünya Mirası alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yazıda, Kyoto’nun kültürü ve ünlü gezi noktaları hakkında detaylı bilgi edinebilir, böylece bu büyüleyici şehre seyahatinizin çoğunu yapabilirsiniz.

Kyoto Gezilecek Yerler

Dünyanın en çok turist çeken yerlerinin sıralamasına baktığınızda, Kyoto her zaman Dünya Mirası olarak belirlenmiş birçok tapınak ve tapınakla en üst noktayı işgal eder. Kyoto’yu ziyaret ettiğinizde kesinlikle ziyaret etmek isteyeceğiniz yerlerin bir listesini hazırladık.

Toji ve Beş Katlı Pagoda

Toji’nin yapımı 796’da İmparator Saga tarafından rahip Kobo-Daishi’ye (Kukai) emanet edildi. Shingon Budist mezhebinin baş tapınağı olarak, Kyo-ogokuji olarak da adlandırılır. Tapınağın en önemli özelliği, Mahavairocana veya Supreme Buddha etrafında merkezlenmiş oditoryumdaki üç boyutlu mandaladır.

Kyoto

Ginkakuji Tapınağı

Ginkakuji resmi olarak Jishoji olarak bilinir ve shogun Yoshimasa Ashikaga için bir dağ villası olarak inşa edilmiştir. Zarif sadeliği, Kinkakuji’nin gösterişine karşı bir karşıtlık sağlar ve tasarım, Higashiyama kültürünün özünü ifade etmeyi amaçlamaktadır.

Kyoto Ulusal Müzesi

Kyoto Ulusal Müzesi sergiler Budist figürleri, boyalı mallar, lake süslemeleri ve kutsal Budist metinler ile Edo dönemine Heian döneminden kalma önemli Kyoto kültürel özellikleri içeren 1897 yılının Mayıs ayında kapılarını halka açtı. Burayı ziyaret ederek Japon kültürü hakkındaki bilgilerinizi derinleştirin.

Kyoto Şehri Belediye Sanat Müzesi

Sanat Kyoto Belediye Müzesi Japon resimlerinden yağlı boya için, çağdaş sanatın her türlü sergiler. Müze, Japonya’nın tanınmış sanatçılarından birçok eserin küratörlüğünü yapıyor ve modern Japon sanatını merak ediyorsanız görülmeye değerdir.

Kyoto Şehri Belediye Sanat Müzesi

Toei Kyoto Stüdyo Parkı

Toei Kyoto Studio Park film setlerinde konumları çekim kullanan bir tema parktır. Edo dönemi şehir manzaraları sadakatle yeniden yaratıldı ve parkta kılıç dövüşleri ve diğer gösteriler canlandırıldı. Ayrıca ninja, köylü, prenses ve daha fazlasını giydirebilirsiniz. Park ayrıca anime şovları da yapıyor, bu yüzden tüm aile için eğlencelidir.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

  1. Kyoto Gezi Rehberi için yorumda bulun

    Kyoto Gezi Rehberi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kyoto Gezi Rehberi için ilk yorumu yapabilirsin.