Muğla’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Sahil boyunca uzanan plajları, gözde eğlence adresleri, Karyalılar döneminden kalma tarihi yapıları ve Marmaris, Bodrum, Fethiye gibi turizm merkezleri ile Muğla; Ege bölgemizin turizm açısından en gelişmiş şehirleri arasında yer alıyor.

Tarih boyunca Karyalılar, İskitler, Medler ve Persler gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ve adeta bir medeniyetler beşiği olan Muğla, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turist akınına uğramayı sürdürüyor.

Muğla’da mutlaka görmeniz gereken 5 yer başlıklı bu listemizde bu şirin şehrimize yolunuz düştüğünde uğrayabileceğiniz en güzel adreslere kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, Muğla’nın en güzel adresleri:

  • Akbük Koyu

 

Koylar cenneti olarak da bilinen Muğla’nın en popüler koylarından biri olan Akbük Koyu; Muğla Gökova körfezine oldukça yakın bir mesafede bulunuyor.

Sessiz, sakin atmosferi ile adeta huzur bulabileceğiniz bir yer olan bu koy, yaz aylarında serinleyebileceğiniz, masmavi, berrak ve tertemiz suları ile de ziyaretçilerinin hafızalarına kazınmayı ve onlara unutamayacakları bir tatil yaşatmayı başarıyor.

  • İnbükü Orman Kampı

Özellikle kamp tutkunlarının uğrak noktalarından ve vazgeçilmez adreslerinden biri olan İnbükü Orman Kampı, yemyeşil doğası ve kampa yakın olan sahili ile kampçılara hitap ediyor.

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin kaynaştığı bir adres olan bu orman kampı, kalabalıktan epey bir uzakta, sevdiklerinizle birlikte rüya gibi bir zaman dilimi geçirmenize aracılık ediyor.

Kamp kurmaktan, çadırda konaklamaktan ve ateş başı sohbetlerinden keyif alıyorsanız, İnbükü Orman Kampı’nı muhakkak Muğla gezilecek yerler listenize eklemenizi şiddetle öneriyoruz.

  • Bodrum Barlar Sokağı

Muğla denildiğinde akla ilk gelen semtlerden biri olan Bodrum’un en kalabalık ve en eğlenceli adreslerinden biri olan Bodrum Barlar Sokağı; tıklım tıklım dolu mekanları ve renkli sokakları ile yaz kış fark etmeksizin kendinizi samimi ve full adrenalin dolu bir ortamda hissetmenize yardımcı oluyor.

Biraz da olsa alkol alarak kafanızı dinlemek ve rahatlamak istediğinizde Bodrum Barlar Sokağı’na rotanızı çevirebilirsiniz.

  • Marmaris Saklı Göl

Tıpkı isminde geçen saklı kelimesi gibi tam anlamıyla saklı bir cennet olan Marmaris Saklı Göl; huzur aşılayan doğası, yemyeşil ormanlık alanı ve harika tabiat manzarası ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Bol bol doğaya dair canlı ve renkli fotoğraf kareleri yakalamak istediğinizde Marmaris Saklıgöl’e uğrayabilirsiniz.

  • Bozburun Yarımadası:

Teknelerle dolup taşan, Marmaris ilçesine bağlı olan Bozburun Yarımadası, dik yamaçları ve ormanlık alanları ile doğa yürüyüşçülerinin favori adreslerinden biri olarak, Muğla’nın en nadide köşelerinden biri olma özelliği taşıyor.

Hayatı yeniden sorgulama ve varoluş amacınızı bulabilme imkanına sahip olabileceğiniz, eğlenceli bir doğa yürüyüşü aktivitesi için Bozburun Yarımadası’nı tercih edebilirsiniz.

Keyifli tatiller…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Muğla’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer için yorumda bulun

    Muğla’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muğla’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer için ilk yorumu yapabilirsin.