Meksika İçin Gezilecek Görülecek Yerler

Meksika, herkes için özel bir şeyi olan bir destinasyondur. Ayrıca ülke, korona virüs pandemisine rağmen, birden fazla millet için ücretsiz ile küresel gezginlere hala açık. Varışta bir sağlık formu doldurmanız gerekmesine rağmen, şu anda herhangi bir zaman ölçüsü için bir negatif korona virüs testi veya karantina sunmanıza gerek yoktur. Bu yeterli değilse, işte Meksika’ya gitmek için nedenler;

Mistik Maya Harabeleri

Bir zamanlar büyük Maya uygarlığının dikkat çekici kalıntılarından bazıları Meksika’da bulunabilir. Antik Mayalar, görkemli tapınakların yanı sıra ileri görüşlü tarım sistemleri ve gelişmiş altyapılar inşa etmeye geldiğinde şaşırtıcı bir şekilde zamanlarının ötesindeydiler. Chichén Itzá harabeleri, medeniyeti zirvesindeyken yansıttığı söylendiğinden, belki de Meksika’nın en ünlüsüdür. Dünyaca ünlü Kukulkan Piramidi’ni bulabileceğiniz yer burasıdır. Diğer muhteşem Maya kalıntıları Uxmal, Palenque, Coba ve Tulum’da bulunabilir.

Bu Dünya Dışı Yiyecekler

Meksika yemeklerinin düpedüz lezzetli olduğunu söylemeye gerek yok. Kabul etmezseniz, Mexico City’ye yapacağınız bir gezinin fikrinizi değiştireceği güvenli bir bahis. Burada, sokak yemeği kültürü, her gün canlı, baharatlı yemekleri kitlelere ulaştırarak en üstündedir. Ağız sulandıran tacos, tamales ve enchiladas – birçok yerel taqueríada mevcut – en popüler seçimler arasındadır.

Karşı Konulamaz Sanat Eseri

Meksika’daki sanat ortamı, klasik eserlerin ve modern halk sanatının bir karışımıdır. Ülkenin dört bir yanına serpiştirilmiş ünlü duvar resimleri, kültürü geri yansıtıyor ve halkın hikayelerini anlatıyor. Diego Rivera, José Clemente Orozco ve David Alfaro Siqueiros gibi ikonlar, Meksikalı nakkaşların ilgilendiği en güçlü etkileyiciler arasındaydı. Gerardo Murillo ve Diego Rivera gibi ünlü ressamların geleneksel eserlerini deneyimlemek için, Mexico City’deki Museo Nacional de Arte: MUNAL ve Palacio Nacional’a ziyaretler mutlak bir zorunluluktur. Sahne sanatları söz konusu olduğunda, Palacio de Bellas Artes kaçırılmamalıdır. Binanın görkemli mermer dış cephesi, içeride görülecek canlı performanslar kadar hayranlık uyandırıyor.

meksika gezi

Büyüleyici Butik Oteller

Meksika’da tatil yaparken küçük bir butik oteli tercih etmek başlı başına bir deneyimdir. Hem büyüleyici hem de yerel kültürü yansıtan bu tarz konaklama birimleri, büyük ölçekli tatil köylerinden ve uluslararası otel zincirlerinden hoş bir ayrılık sağlar. San Jose del Cabo’da, Baja California yarımadasının güney ucunda yer alan ultra lüks Casa Natalia, her biri sadece birkaç dakika uzaklıkta, ayrı ayrı tasarlanmış odalar, açık yüzme havuzu ve muhteşem bir çatı terasına sahip bir restoran sunan harika bir örnektir.

Kan Pompalayan Macera Sporları

Macera gezginleri bir sonraki kaçamakları için Meksika’yı düşünmek isteyebilir. Isla Guadalupe’de, Baja sahili dışında, Pasifik’e kafes dalışı yaparak büyük beyaz köpekbalıklarıyla yakın ve kişisel olabilirsiniz. Yüzeyin üzerinde eğlenmek için, Meksika’nın yukarısında bir sıcak hava balonuyla yola çıkabilir ve bu süreçte muhteşem hava manzaralarını soluyabilirsiniz. Daha heyecan verici bir şey için yamaç paraşütü yapmayı düşünün.

Bir Cevap Yazın

  1. Meksika İçin Gezilecek Görülecek Yerler için yorumda bulun

    Meksika İçin Gezilecek Görülecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meksika İçin Gezilecek Görülecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.