Lviv Şehrine Gezi

Ukrayna ile ülkemiz arasında yapılan anlaşma sonrasında vizenin ortadan kalkması durumu, iki milletin de birbirlerine yoğun bir şekilde ziyaret gerçekleştirmelerine neden oldu. Ülkemizden ise Ukrayna’ya gidildiği zaman en çok tercih edilen şehirlerin başında Lviv gelmekteyken, bu yazımızda sizler için kısa bir Lviv rehberi hazırlamak istedik.

Lviv Şehrine Gezi

Kültürünü Direkt Olarak Yansıtıyor

Lviv-klise

kültürü ile Ukrayna’nın genel yapısını bir arada toplayan Lviv, ülkemizde 2 saatlik bir uçuş sonrasında kolayca ulaşılabilir bir şehirdir. Şehirde birçok tarihi ve mimari özellikleri gelişmiş olan yapı bulunmaktadır. Bu yapılar, göz kamaştırıcı derecede güzel olurken, tarihi açıdan da her türlü canlılığını halen daha üzerinde barındırmaktadır. Ayrıca bu yapılarda Avrupa mimarisinin de izleri bulunurken, büyülenmemek elde değil.

Lviv’de İçilen Kahvenin Tadı Başka!

kahve-dukkanlari

Son derece değişik ve ilginç tatlara sahip olan Ukrayna, Lviv kenti içerisinde de bu tatları sunabileceği birçok kafe bulundurmaktadır. Bu kafeler, menü bakımından son derece zenginken, soğuk Lviv ikliminde insanın ciddi anlamda için ısınmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca bu kafeler içerisinde birçok geleneksel yemek bulunurken, Lviv kentinin tam olarak damak tadını bu kafeler vasıtasıyla kavrayabilmeniz mümkündür. Ayrıca Lviv’de kahvenin yanında mutlaka yenilmesi gereken yiyeceklerinde başında kruvasanlar gelmektedir.

Şehirde Bisiklet Turu Yapın

lvivde-bisikletle-yolculuk

Birçoğumuz zaten bisiklet sürmenin ne denli keyifli olduğunu biliriz. Lviv şehrinde bisiklet sürmenin de ayrı bir keyfi olduğunu söylemek isteriz. Şehir, bisikletle rahatlıkla gezilebilecek bir yapıdayken, bisikletle gezmeniz sırasında birçok yeri görebilir ve bol bol fotoğraf karesi yakalayabilirsiniz. Ukrayna’nın sokakları bakımından da oldukça tarihi izler yansıttığını söylemek mümkünken, bu sokaklarda bisikletle gezmek çok daha ayrı bir keyif verecektir.

Lviv Kaleleri

Lviv-kale

Lviv’e giden turistlerin en çok ilgi gösterdiği mekanların başında yer alan Lviv kaleleri, tarihi o tozlu raflarına gitmenize ve tarihi bizzat yerinde yaşamanıza olanak tanımaktadır. Halen daha eski sağlamlığını ve yapısını korumakta olan bu kaleler, yapı bakımından son derece devasa ve bir o kadar da büyüleyici bir şekilde karşınıza çıkmaktadır. Birçok mistik hikayeye sahip olan bu kaleler, mimari açıdan da dünya üzerinde nadir rastlayabileceğiniz yapılardan biridir. Ayrıca kalelerin sahip olduğu manzaralar, bir an olsun bambaşka bir dünya içerişsinde hissetmenize olanak tanımaktadır. Bu nedenle Lviv kentinde, mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerinde başında kaleler yer almaktadır. Lviv’in en önemli yapılarından olan bu kaleler, ciddi anlamda görülmeye değer bir şekilde karşınıza çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Lviv Şehrine Gezi Lviv Şehrine Gezi için yorumda bulun

    Lviv Şehrine Gezi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lviv Şehrine Gezi için ilk yorumu yapabilirsin.