Kışın Gidilebilecek Avrupa Ülkeleri

Ülkemizde genel olarak tatil anlayışının yaz, ilkbahar ve nispeten sonbahar aylarından ibaret olduğu görülmektedir. Ancak gerçek tatilciler, yaz veya kış demeden her zaman tatil yapmanın peşindedirler. Bu nedenle ‘kış tatili’ denilen kavramın, gerçek tatilciler için apayrı bir yerinin olduğunu söylemek mümkündür. Peki kış tatilcilerinin gidebilecekleri ülkeleri hangileridir?

Kışın Gidilebilecek Avrupa Ülkeleri

Kış Aylarında Gezilebilecek Yerler: Krakow, Polonya

Polonya

Polonya’da hareketliliği ve geçmişten gelen önemiyle bilinen yerlerden biri olan Krakow, 2. Dünya Savaşı’na kurban gitmemiş şehirlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Masal şehri olarak da tabir edilen Krakow, özellikle Avrupalı Erasmus öğrencilerinin en çok tercih ettikleri şehirlerden biri olarak bilinmektedir. Auschwitz Toplama Kampı, Florian Kapısı ve St Mar Bazilikası gibi yerler, ’a gidenlerin mutlaka görmeleri gereken yerler olarak söylenebilmektedir. Gece hayatının hem ucuz hem de son derece hareketli olması, güzel anılarla ayrılmanıza neden olacakken, yine kış aylarında Polonya’nın bir diğer şehri olan Varşova’nın da, mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini söylemek mümkün.

Kış Aylarında Gezilebilecek Yerler: Viyana, Avusturya

Avusturya

Tarihimiz açısından da büyük bir öneme sahip olan Viyana, Avusturya’nın başkenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Avrupa’nın kültür ve sanat kenti olarak tanımlanmakta olan Viyana, mutlaka her yıl ‘Avrupa’nın yaşanabilecek şehirleri’ listesinde ilk sıralarda kendine yer bulabiliyor. Özellikle doğasıyla ve temiz havasıyla ünlü olan Viyana, eğlence bakımından da misafirlerini memnun etmeden göndermiyor. Bununla birlikte Kelebek Evi, Hofsburg Sarayı, Opera Binası ve Schönbrunn Palaca Müzesi, Viyana’da mutlaka gezilmesi gerekilen yerler olarak karşımıza çıkıyor.

Kış Aylarında Gezilebilecek Yerler: Bruges, Belçika

Belçika

Filmleri konu olmuş bir şehir olarak karşımıza çıkan Belçika’nın kenti, huzurun ve kış aylarının tadını en iyi çıkarabileceğiniz yerlerden biri olarak biliniyor. Şehrin ışık yapısındaki düzen, klasik müziğin hakimiyeti ve tarihi mimarisi bir araya geldiği zaman, Bruges kentine aşık olmamak kaçınılmaz bir son oluyor. Kış aylarında çok daha yaşanılası bir kent olan Bruges, sizi soğuk kış aylarında çok sıcak bir ortama itiyor. Sıcak şarap eşliğinde kanal turuna çıkmak ve kentteki bohem havasını ciğerlerinizde hissetmek, en çok zevk alabileceğiniz aktiviteler olarak karşınıza çıkıyor.

Kış Aylarında Gezilebilecek Yerler: Kopenhag, Danimarka

Danimarka

Festivalleri ile ünlü bir kent olan Kopenhag, Danimarka’nın en ünlü şehirlerinden biri olarak biliniyor. Özellikle elektronik müzik, blues ve jazz gibi müzik türlerinin festivalleri için bir numarada karşımıza çıkan Kopenhag, adeta kış ayları için yaratılmış olan bir şehir. Kanalda tekne turu yapmanız, Deniz Kızı heykelini ziyaret etmeniz ve Nyhavn’da doğa yürüyüşlerine katılmanız, bu şehirde mutlaka yapmanız gereken aktiviteler diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

  1. Belçika Kışın Gidilebilecek Avrupa Ülkeleri için yorumda bulun

    Kışın Gidilebilecek Avrupa Ülkeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kışın Gidilebilecek Avrupa Ülkeleri için ilk yorumu yapabilirsin.