Afrika’da Görülmesi Gereken Yerler

Dünya üzerinde her kıtanın kendine has özellikleri bulunurken, en sıra dışı kıtalar denildiği zaman akla ilk olarak gelen kıtaların başında yer almaktadır. Kültürü, doğası ve genel yaşamı konusunda bambaşka bir medeniyet topluluğu içeren Afrika, kuzeyinde Akdeniz’i, güneyinde Hint Okyanusu’nu, doğusunda Sina Yarımadası’nı, Kızıldeniz’i ve Süveyş Kanalı’nı bulundururken, hemen batısında ise Atlas Okyanusu’nu konumlandırmaktadır. Her ne kadar coğrafi özellikleri nedeniyle zengin olması gereken Afrika kıtası, zaman içerisinde sömürgecilik faaliyetleri ve kalkınma sorunları nedeniyle yoksullukla anılan bir kıta olmuştur. Ancak her ne olursa olsun, en renkli ve en farklı kıtalardan biri olarak Afrika’nın yeri her zaman ayrıdır.

’da Görülmesi Gereken Yerler

Afrika’da Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir

Vahşi Doğası

Afrika’ya bir gezi düzenleme fikrine sahipseniz, öncelikle Afrika’nın renkli yaşamına göz atmanızı önermekteyiz. Ancak renkli yaşam denildiği zaman aklınıza gece hayatı ya da gece hayatındaki eğlence mekanları gelmemeli. Çünkü Afrika kıtasının hareketliliğini ve renkliliğini hayvanlar alemi oluşturuyor diyebiliriz. Birçok vahşi hayvan türünü içerisinde bulunduran Afrika, bu özelliği nedeniyle doğa meraklılarının ilk adresi olarak karşımıza çıkarken, coğrafyası nedeniyle de beğenileri üzerine toplamaktadır. Ekvatorun ve dünyanın iki farklı yanından kendine pay çıkaran Afrika, iklim bakımından da iki farklı iklim türüne sahip olan tek kıtadır. Afrika’da gezilmesi gereken yerler olarak ise Zanzibar Adası, Okavango Deltası, Sahra Çölü, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Zambiya, Victoria Şelalesi ve Mozambik gibi birçok bölgenin size kucak açtığını söylemek mümkün.

Sıcak Kanlı İnsanları

Afrika Kıtası’nda nereye giderseniz gidin, sürekli olarak sıcak kanlı insanlarla ve misafir ağırlamayı seven yerlilerle karşılaşacağınızı söylemek doğru olacaktır. Bu konuda Kenya, farklı farklı kültürleriyle sizi en iyi şekilde ağırlayacak olan ülkelerden bir tanesidir. ’da muhteşem bir Safari deneyimi yaşarken, Tanzanya’ya giderek Afrika’nın aslında sandığınız kadar su yoksunu bir yer olmadığını anlayabilirsiniz. Öte yandan Johannesburg ise Afrika’ya gidildiği zaman mutlaka gezilmesi gereken bir diğer bölge olarak karşınıza çıkmaktadır. Afrika’nın modern yüzü olarak tarif edilen Johannesburg, sizi sıcak insanlarının yanı sıra eşsiz manzaralarıyla karşılamaktadır.

Eşsiz Coğrafi ve Kültürel Yapısı

Afrika Kıtası’nın en ilginç bölgelerinden biri olarak Etiyopya’nın son derece büyük önem taşıdığını söylemek doğru olacaktır. Etiyopya’ya gittiğiniz zaman, karşılaşacağınız atmosfer, hayata dair bir sorgulama yapmanıza neden olacaktır. Etiyopya’nın ardından Cibuti, köpekbalığı ve balina görmek isteyenlerin bir sonraki durağı oluyor diyebiliriz. Aden Körfezi ve Kızıl Deniz’in birleştiği nokta olan Cibuti, sadece balina ve köpekbalığı değil, hayatınızda görmediğiniz balık türlerini ve renklerini  görmenize neden olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Afrika’da Görülmesi Gereken Yerler Afrika’da Görülmesi Gereken Yerler için yorumda bulun

    Afrika’da Görülmesi Gereken Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Afrika’da Görülmesi Gereken Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.