Kışın Balayı İçin Tercih Edebileceğiniz En Güzel Yerler

Düğün tarihi kış aylarına denk gelen çoğu çift balayı yapamayacakları için veya güzel bir balayı geçiremeyecekleri için üzülürler. Yazımızda sizlere kışın balayı için tercih edebileceğiniz sıcak ve şahane alternatifler sunacağız. Sizde balayınızda masmavi suları ve muhteşem doğasıyla insanı kendine çeken bu nefis mekanlarını tercih edebilirsiniz.

Hughada

Hughada, Mısır’da Kızıldeniz’in hemen kıyısında yer alıyor. Büyüleyici bir turizm merkezi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kışın balayı yapıp romantik dakikalar geçirmek isteyen çiftlere eşsiz manzarasını sunuyor. Hurghada sadece doğal güzelliği ve plajlarıyla dikkat çekmiyor. Aynı zmanda zengin sualtı yaşamı da oldukça dikkat çekiyor. Bu yüzden dünyanın en önemli dalış bölgelerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Şarm El Şeyh

Yine Kızıldeniz kıyısında yer alan Şarm El Şeyh, Sina Yarımadası’nın güney ucunda yer almaktadır. Mısır’ın en popüler turizm destinasyonlarından olan Şarm El Şeyh altın sarısı kumları, muhteşem plajları ve zengin sualtı yaşamıyla dikkat çekiyor.

Langkawi Adası

Langkawi Adası, Malezya’nın kuzeydoğusunda bulunan 99 takımadadan en büyüğüdür. Langkawi Adası’nda Tropik İklim hakimdir. Adada yapmak isteyenler yağışın az sıcaklıkların yüksek olduğu ocak ve mart aylarını tercih edebilirler. UNESCO tarafından koruma altına alınan Mangroz ormanları ve kahverengi kartallar adanın manzarasını oluşturmaktadır.

Singapur

Singapur, Malay Yarımadası’nın güney bölümünde yer alan bir ada ülkesidir. Son yıllarda ön plana çıkan turizm yerleşkelerinden birisi olduğunu da söyleyebiliriz. Ülke Tropikal İklim kuşağında yer aldığı için yılın her dönemi seyahat için uygundur. Özellikle eğlenceyi ve alışverişi seven çiftler Singapur’u tercih edebilir.

Palawan Adası

Palawan Adası, Filipinler’in ve dünyanın en güzel adalarından birisi olarak gösterilmektedir. Rüya gibi bir balayı yaşamak isteyen kişilerin gözde tercihlerinden birisidir. Adada yer alan birbirinden güzel plajları ve adanın çevresini yapacağınız tekne turu ile keşfedebilirsiniz. Adada bakir doğanın muhteşem manzarasına da tanıklık edersiniz.

Panglao Adası

Panglao Adası, Filipenler’in cennet köşelerinden birisi olarak geçmektedir. Turkuaz renkli suları ve huzur dolu atmosferiyle herkesi etkileyebilecek bir yerleşim yeridir. Adada yüzmenin yanı sıra yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Stresli bir düğün dönemi geçirdiyseniz Panglao Adası dingin yapısıyla size huzur verecektir.

Bali

Bali, Küçük Sunda Adaları’nın en batısında yer almaktadır. Endonezya’ya bağlı olan turistik adanın kültürel zenginliği, muhteşem plajları ve bakir doğası özellikle son yıllarda daha fazla adını duyurmayı başardı. Adada fil safarisi, sörf, rafting ve dalış gibi çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kışın Balayı İçin Tercih Edebileceğiniz En Güzel Yerler için yorumda bulun

    Kışın Balayı İçin Tercih Edebileceğiniz En Güzel Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kışın Balayı İçin Tercih Edebileceğiniz En Güzel Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.