İskoçya’daki En İyi Turistik Gezi Yerleri

Efsaneler diyarı, karmaşık bir tarih ve dünyanın en bereketli manzaralarından bazıları olan İskoçya, içimizdeki maceracı doğaya sesleniyor. Destansı “Braveheart” filmine ilham veren yeri deneyimleyin. Gerçekten herkes için bir şeyler olan bir yer olan İskoçya, geçen herkes üzerinde büyük bir etki bırakan küçük bir ülkedir. İskoç kaçamağınızı organize etmenize yardımcı olmak için, aşağıda İskoçya’da kaçırılmaması gereken en iyi turistik yerlerin bir listesi bulunmaktadır.

Edinburgh Kalesi

Edinburgh Kalesi, İskoçya’nın mimarisinin, ideolojisinin, politik inceliğinin ve askeri öneminin muhteşem bir örneğidir. Edinburgh’un merkezindeki sönmüş bir yanardağın zirvesinde, bu hakim yapı gizleniyor. Varlığı her yönden kilometrelerce görülebilir. Onlara meydan okuyan herkesi korkutan İskoçlar, kaleyi tüm büyük savaşları ve askeri stratejileri için kullandı. Azimlerinin ve bağımsızlık mücadelelerinin güçlü bir sembolü olan Edinburgh Kalesi, İskoçya’nın en önemli turistik yerlerinden biridir.

İskoçya

Eilean Donan

Eilean Donan, İskoçya’nın batı Highlands bölgesindeki Loch Duich’te küçük bir adadır. Anakaraya bir yaya köprüsü ile bağlanan adaya, pitoresk bir ortaçağ kalesi hakimdir. Orijinal kale, 13. yüzyılın başlarında Vikinglere karşı bir savunma olarak inşa edilmiştir. Bugün, kale İskoçya’da en çok fotoğraflanan anıtlardan biridir ve düğünler ve film mekanları için popüler bir mekandır. Highlander ve The World Is Not Enough gibi filmlerde rol almıştır.

Ben Nevis

İskoçya’nın dağlık bölgelerinin derinliklerinde yer alan Ben Nevis, Britanya Adası’nın en yüksek zirvesidir. Şaşırtıcı derecede muhteşem manzaralar ve tarihi kötülük sunan Ben Nevis, çevredeki doğanın huzurunu kutlamak için izleyicileri, yürüyüşçüleri ve dağcıları kendine çekiyor. Dağa, güneybatı yüzünde zikzaklar çizen insan yapımı bir yolla kolayca erişilebilir, dağın kuzey batısındaki kaya yüzü ise kesinlikle yalnızca deneyimli dağcılar içindir.

Loch Ness

Dünyanın en ünlü göllerinden biri olan Loch Ness, Loch Lomond’dan sonra İskoçya’nın en büyük ikinci gölüdür (ve derinliği nedeniyle hacimce en büyüğüdür). Çoğu yerde yaklaşık bir mil genişliğinde, kötü şöhretli bir deniz canavarının efsanesini barındırıyor. Modern zamanın en ünlü efsanevi yaratığı olan Nessie’nin gölde yaşadığı söylenir. Gizemli bir havayla, ilgi çekici Loch Ness bölgesi kaçırılmamalıdır. Hatta Nessie’ye bir göz atabilirsiniz!

Stirling Kalesi

Stirling Kalesi, tüm İskoçya’daki en muhteşem kalelerden biridir. Castle Hill’in dikey kaya kütlesi üzerinde yüksekte, sarp sarp kayalıklar boyunca savunmacı bir şekilde konumlandırılmış duruyor. İskoçya’da 16. yüzyılı kapsayan sanat, kültür ve statüyü deneyimleyin. Tarih severler bu popüler turistik mekanı kaçırmak istemeyecekler.

Bir Cevap Yazın

  1. İskoçya’daki En İyi Turistik Gezi Yerleri için yorumda bulun

    İskoçya’daki En İyi Turistik Gezi Yerleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İskoçya’daki En İyi Turistik Gezi Yerleri için ilk yorumu yapabilirsin.