Doğu Rusya’daki En Şaşırtıcı Destinasyonlar

Rusya’ya seyahat eden çoğu ziyaretçi , zamanlarını ülkenin batı kesiminde geçirir. Moskova ve St. Petersburg gibi şehirlerin sunabileceği çok şey olsa da, Doğu Rusya’da bulunabilecek her şeyi kaçırmayın. Rusya’nın Uzak Doğu’su sayısız milli parka, volkana ve karla kaplı dağ zirvelerine ev sahipliği yaptığı için, engebeli dış mekanlarla ilgileniyorsanız, burası tam size göre. Kıyı açıklarındaki adalar, Rusya’nın eşsiz bir yanını görmenizi sağlar ve Uzak Doğu, Çin veya Moğolistan’a yapılan uluslararası geziler için harika bir başlangıç ​​noktası bile olabilir. Dünyanın en soğuk şehri Yakutsk’tan Kutup Ayısı Adası olarak bilinen Wrangel Adası’na kadar Rusya’nın Uzak Doğu’su görülmeye değer inanılmaz bir destinasyondur.

Vladivostok

Vladivostok, Pasifik’teki önemli bir liman şehridir ve ayrıca Kuzey Kore sınırından sadece 130 km (80 mil) uzaklıktadır. Birçok gezgin Vladivostok’a aşinadır çünkü burası Rusya’daki Trans-Sibirya Demiryolunun son durağıdır. En iyi manzaralardan bazıları için suya gidin ve Rus Donanması filosunu görmek için Haliç Koyu’ndan başlayın. Hava sıcaksa Sportivnaya Limanı’nda yüzün ya da kış ise buzun üzerinde yürüyün. Ayrıca muazzam Sportivnaya Pazarı’nda hediyelik eşya alışverişi yapabilir, Vladivostok Müzesi Müzesi’ni gezebilir veya botanik bahçelerinde dolaşabilirsiniz.

Doğu Rusya

Wrangel Adası

Wrangel Adası, Kuzey Kutup Dairesi içinde yer alır ve ziyaretçiler soğuk hava ve bir tundra manzarası bekleyebilirler. İklime ve adaya ulaşımın zorluğuna rağmen Wrangel, doğa tutkunları için dünyaca ünlü bir yer. Arctic vahşi yaşamını görmek istediyseniz, bu tam olarak bunu yapmak için en iyi fırsatınız olabilir. Wrangel Adası’ndaki bazı kara memelileri arasında kutup ayıları, Kutup tilkileri, ren geyiği ve morslar bulunur. Sayısız kutup ayısı yoğunluğu, eğitimli bir rehberle kutup ayılarını doğal ortamlarında görmenin neredeyse garanti olduğu anlamına gelir. Ayrıca kıyıdan veya hemen açıktaki teknelerden gri balinaları görebilirsiniz.

Esso

Esso köyü, sıcak kalmanın şaşırtıcı derecede harika bir yolu olan soğuk bir yer olan Kamçatka bölgesinde bulunur. Kaplıcalar bol miktarda bulunur ve kasabanın pitoresk ahşap kulübeleri bile bu sıcak su kullanılarak ısıtılır. Bystrinsky Tabiat Parkı’nda bir yürüyüş yaptıktan, ren geyiği çiftliklerini ziyaret ettikten veya köpek kızağına bindikten sonra, bu fantastik, uygun fiyatlı ve kolay erişilebilir kaplıcalarda ısınabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken yıllık köpekli kızak yarışmasına katılın.

Yakutsk

Yakutsk şehrinin ilginç bir şöhret iddiası var: Dünyanın en soğuk şehri! Yazlar oldukça sıcak olabilirken, kışlar acı bir şekilde soğuk olma eğilimindedir. Neyse ki, yıl boyunca içeride ve dışarıda eğlenebileceğiniz birçok aktivite var. 19. yüzyıl tarzındaki mimarisiyle Eski Şehir’i mutlaka ziyaret edin. Ardından, gerçekten unutulmaz bir şey için, donmuş eserleri ve hatta mamut kalıntılarını görmek için Kriyojenik Enstitüsü’nün Yeraltı Laboratuvarına gidin.

Bir Cevap Yazın

  1. Doğu Rusya’daki En Şaşırtıcı Destinasyonlar için yorumda bulun

    Doğu Rusya’daki En Şaşırtıcı Destinasyonlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğu Rusya’daki En Şaşırtıcı Destinasyonlar için ilk yorumu yapabilirsin.