Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Amsterdam şehri dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Kültürel zenginliği ve tarihi zenginliği çok olan bu ülke birçok çeşitli kökenden gelen insanlara ve çok çeşitli sanat dallarına ev sahipliği yapar. Peki, bu kadar geniş içeriği bir arada bulunduran şehir Amsterdam hangi ülkede bulunuyor? Amsterdam Hollanda’da bulunuyor, aynı zamanda Hollanda’nın başkentidir. En detaylı bilgi için https://www.neredekalinir.net/amsterdam/ adresini ziyaret edebilirsiniz

Amsterdam Gezilecek Yerler

Avrupa’ ya gidip tarihi yerler görmek istiyorsanız Avrupa’da bulunan ülkeler içinde en çok tarihi mekan barındıran şehir merkezlerinden biri olan Amsterdam gezilecek yerler bakımından tarihi altyapısı en çok olan şehirdir. Şehir içerisinde bisiklet kullanarak veya yürüyerek birçok turizm merkezine ulaşabilirsiniz.

Van Gogh Müzesi mutlaka görülecek yerlerden biridir. Vondelpark ise Amsterdam’da bulunan şehir içindeki en büyük parklardandır. Rembrandandt evi müzesi ise ünlü Hollanda’lı ressam 1600’lü yıllarda sahip olduğu evinin müzeleştirilmiş gezisi bulunuyor. Dam Meydanı şehrin en merkezi meydanıdır. Amsterdam’da gezilecek farklı yerler için Amsterdam turları düzenleniyor. Yerli halka tanışmak ve birçok farklı mekan görmek için gidilebilir. Bunlar dışında Amsterdam Kraliyet Sarayı gibi yerlerde bulunmaktadır.

Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Avrupa’nın en önemli başkentlerinden olan Amsterdam mutlaka gezilip görülmesi gereken şehirlerden biridir. Tarihi dokusu, farklı kültürel ve sanatsal yapısı ile eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Peki, Amsterdam’da nerede kalınır? Kalınacak yer oldukça önemlidir. Amsterdam da çok fazla sayıda 5 yıldızlı ve 4 yıldızlı birçok otel bulunuyor. Şehrin eski bölgesinde konaklamanız gezilecek yerlere ve ulaşım araçlarına yakın olmanız anlamına gelmektedir.

Otel fiyatlarının pahalı olduğunu düşünürseniz ucuz ve güvenli hostellerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Kanal üzerinde konaklamak isterseniz size tekne evlerini düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Amsterdam geceleri çok canlı geçtiği için eğleneceğiniz mekana yakın bir yerde bulunan hostellerde konaklayabilirsiniz. Red light bölgesi, Leidseplein, Dam Meydanı, Rembrandtplein, Waterlooplein gibi şehir merkezlerinde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Amsterdam Hakkında Kısa Bilgiler

Amsterdam’da güneşin battığı anda bambaşka bir şehir çıkar karşınıza. Gece hayatının en renkli, en hızlı geçtiği şehirlerden biridir. Bütün müzik türlerini rahatça dinleyebileceğiniz mekanlar bulunur. Aynı zaman da festival şehri olan Amsterdam yılda 300 kadar festivale kapılarını açar. Bolca para harcayacağınız aktiviteleri bulunan Amsterdam para birimi ise Euro’dur. Amsterdam’da başka para birimi kullanılamaz.

Amsterdam’ın kullandıkları resmi dil ise Dutch yani Hollandacadır. Fakat neredeyse herkes İngilizceyi çok iyi derecede konuşabilmektedir. Amsterdam’da birçok alışveriş seçeneği bulunuyor. Birçok butiğin olduğu bu şehir lüks yerlerden daha orta fiyatlı yerlere kadar birçok alışveriş imkanı bulundurur.

Bir Cevap Yazın

  1. amsterdam'da neler yapılır Amsterdam’da Nerede Kalınır? için yorumda bulun

    Amsterdam’da Nerede Kalınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amsterdam’da Nerede Kalınır? için ilk yorumu yapabilirsin.