Gezginlerin Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Özellikle yepyeni yerler keşfetmekten hoşlanan, özgür ruhunun sesini dinleyerek, yalnızca olması gereken değil de olmak istediği yerde bulunmayı tercih eden gezginler; günümüzde mobil uygulamalardan yararlanarak, keyif alabilecekleri adresleri ziyaret edebilmenin ayrıcalığını yaşıyorlar.

Gezginlere uçak ve otel bileti satın alma imkanı tanıyan uygulamalar dışında mekan/gezilecek yer önerisinde bulunan pek çok uygulama da gezginler tarafından en çok kullanılan mobil uygulamalar arasında yer alıyor.

Gezginlerin telefonunda olması gereken uygulamalar içerikli bu yazımızda mutlaka her gezginin kullanması ve indirmesi gereken bazı mobil uygulamalara kısaca değinmek istiyoruz.

İşte; her gezginin işine yarayacak seyahat uygulamaları listemiz:

  • Skyscanner

Özellikle yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde otobüs yolculuğu yerine uçak yolculuğunu tercih edenlerin akıllı cihazlarında muhakkak bulunması gereken bu uygulama; farklı hava yollarına ait en uygun fiyatları gezginlere tek bir adres üzerinde görüntüleme şansı sunuyor.

En uygun fiyatlı uçak biletlerini takip etmek ve erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak adına bu uygulamayı mutlaka akıllı cihazınıza indirmenizi öneriyoruz.

  • Time Out

Gezginlerin telefonunda olması gereken uygulamalar listemizdeki bu uygulama; tüm gezginlere rotaları üzerinde yani gezmeyi planladıkları yerlerde bulunan cafe/restoran/bar/otel vb. işletme tavsiyeleri ile ön plana çıkıyor.

Daha önce bulunmadığınız bir şehri köşe bucak gezmeden önce Time Out uygulamasına göz atabilir; buradaki mekan önerileri doğrultusunda günlük seyahat rotanızı en eğlenceli şekilde belirleyebilirsiniz.

  • Wi-Fi Finder

Özellikle internet paketinizin bitmeye yakın olduğu zamanlarda kullanabileceğiniz bu uygulama; sizlere size en yakın olan ücretsiz wi-fi ağları hakkında ipucu veriyor.

Şifreli ağların şifreleri hakkında da sizlere bilgiler sunan bu uygulama sayesinde internet kesintisinin seyahatinize gölge düşürmesinin önüne geçebilirsiniz.

  • Zomato

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir diğeri olan Zomato; yemek yemeği planladığınız restorandaki menüden tutun da menü fiyatlarından bile restorana gitmeden önce haberdar olabilmenizin yolunu açıyor.

Bu sayede geziniz esnasında bütçenizi ciddi anlamda aşmaktan ve en beklemediğiniz anda parasız kalmaktan da kurtulmuş oluyorsunuz.

  • Couchsurfing

Otelde konaklayarak seyahat bütçesinin büyük bir bölümünü otellere ödemek zorunda kalmaktan hoşlanmayanlara hitap eden bu site; tatiliniz esnasında sizi en iyi şekilde misafir edebilecek, sizden hiçbir şekilde konaklama ücreti talep etmeyecek kişiler ile direk olarak iletişim kurabilmenize aracılık ediyor.

Örneğin yurtdışı seyahatlerinizde hem evinde konaklayabileceğiniz hem de size arkadaşlık edebilecek biriyle tanışmak istediğinizde bu siteyi kullanabiliyor; dünyanın farklı yerlerinden binlerce arkadaş edinebiliyorsunuz. Üstelik bu uygulamayı indirmeniz için hiçbir ücret ödemeniz de gerekmiyor.

Şimdiden keyifli tatiller…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Gezginlerin Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar için yorumda bulun

    Gezginlerin Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gezginlerin Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar için ilk yorumu yapabilirsin.