Emirgan Korusu Hakkında bilgi: Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir?

İstanbul‘da yaşayanların ve il dışından sırf lale festivallerine katılmak için onca yolu gelenlerin vazgeçilmez tutkusu olan Emirgan korusu, İstanbul’un en huzur verici yeşil parklarından bir tanesidir. Özellikle Lale festivalleri zamanı Emirgan korusuna gidecek olursanız yüzlerce birbirinden güzel ve rengarenk laleleri görebilirsiniz.

İçerisinde Lale bahçeleri, çocuklar için oyun parkları, piknik alanları ve göletler yer alıyor. İstanbul gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken bu park içerisinde yapabileceğiniz aktivitelerden biraz bahsedelim.

Kahvaltı

Yellow Pavilion in Emirgan Park,,Turkey

Bünyesinde Beyaz köşk, Sarı köşk ve Pembe köşk olmak üzere üç ayrı köşk yer alıyor. Hafta içi ve hafta sonları buraya gelerek bu üç köşkten birinde boğazın eşsiz manzarasını seyrederken sevdiklerinizle kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

2019 yılında kahvaltı fiyatları hafta içi ve hafta sonu olmak üzere değişkenlik gösterebiliyor. Sabah 09:00 – 13:30 saatleri arasında hizmet veren köşkler Hafta içi kahvaltı fiyatları 35 TL iken hafta sonları 45 TL gibi bir rakam olabiliyor. İbb beltur hizmetinde olan bu köşkler temizlik ve lezzet bakımından oldukça iyi durumda sayılır.

Piknik Alanı

Tulip Garden in Emirgan Woods, 2019- March 31, Istanbul, Turkey

Emirgan korusu içerisinde sevdiklerinizle birlikte piknik yapabilmeniz için yüzlerce banklar yer alır. Her piknik alanın yanında çocuklarının gözünüzün önünde olması bakımından oyun parkları yapılması yapılmış. Bu sayede çocuklarınız için endişelenmeniz gerekmiyor.

Oyun Parkları

Piknik alanlarına yakın oyun parkları dışında koru içerisinde sırf çocuklara özel kocaman bir oyun parkı daha yer alıyor. Bu parkta kaydıraklar, tırmanma ipleri, salıncaklar gibi bir çok aktiviteye yer verilmiş.

Emirgan Korusu Ziyaret Saatleri

Emirgan korusu yılın her günü ziyarete açıktır. Günün ilk ışıkları ile birlikte giriş yapabileceğiniz Emirgan Korusu, Bayram ve resmi tatillerde öğlen 13:00‘e kadar kapalıdır.

Emirgan Korusu giriş ücretleri

Emirgan korusu için giriş ücreti bulunmuyor. Ancak hususi aracınız ile gelirseniz gün boyunca aracınızı güvenle park edebileceğiniz otopark ücreti 10 TL‘dir.

Emirgan Korusu’na nasıl gidilir?

Emirgan korusu İstanbul’un Sarıyer ilçesinin İstinye mahallesinde yer alıyor. Ulaşım için ister kendi aracınızla gelebilir, isterseniz de toplu taşıma araçlarından yararlanabilirsiniz.

yakasından gelecek olanlar Şişli-Dereiçi hattı 29Ş numaralı İETT otobüsüne binebilirler. Yahut Yenikapı-Hacıosman hattından İTÜ durağında inip Tarabya minibüslerine binip İstinye yokuşunda inebilirler.

Kabataş tarafından gelmek isteyenler sahil yolunu takip eden 25E, 40T ve 22RE numaralı otobüslere binebilir. Bu hatlar sizi Emirgan’a kadar götürür.

Anadolu yakasından gelmek isteyenler ise, Beşiktaş’a vapurla gelerek Tarabya minibüslerini kullanabilir. Ayrıca İDO’nun Emirgan seferleri ile Emirgan İskelesi’ne kadar gelebilirler.

Bu içerik https://www.gezilesiyer.com/ sitesinden ilham alınarak yazılmıştır. Seyahatleriniz ve gezi noktaları arayışlarınız için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Emirgan Korusu Hakkında bilgi: Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir? için yorumda bulun

    Emirgan Korusu Hakkında bilgi: Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emirgan Korusu Hakkında bilgi: Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir? için ilk yorumu yapabilirsin.