Kumsalıyla Dikkat Çeken Avrupa Ülkeleri

Bir sene içerisinde sürekli olarak hareketli bir yaşam sürdürmüş ve bu yaşamın size vermiş olduğu kötü enerjiyi içinizden atmak için bir yurtdışı tatili düşünüyor olabilirsiniz. Eğer bu konuda aklınıza deniz, kum ve güneş üçlüsü geliyorsa, sizlere kumsallarıyla dikkat çeken Avrupa ülkeleri noktasından bahsetmek isteriz.

Kumsalıyla Dikkat Çeken Avrupa Ülkeleri

Ses Illetes Beach/ İspanya

Ses-Illetes-Beach

İspanya’nın en ünlü plajlarından biri olarak bilinen Ses Illetes Beach, İspanya’nın formentera adasında yer almaktadır. Bu kumsalın en büyük ve en sevilen özelliklerinden biri son derece sessiz olmasıdır. Oldukça sakin ve sessiz olan plaj, şehrin gürültüsünden kopmak isteyen, ruhunu dinlendirmek isteyen ve aynı zamanda tatil keyfi yaşamak isteyen kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken kumsallardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal güzellikleri, ince kumları ve turkuaz rengi denizi nedeniyle bu kumsal eşsiz bir doğa örtüsü eşliğinde tatil yapmanıza neden olacaktır.

Porthcurno Beach/ İngiltere

Porthcurno-Beach

İngiltere’de sıra dışı iklimi ve havasıyla karşımıza çıkan Pothcurno Beach, sürekli olarak güneşli olan havasıyla dikkat çekmektedir. Bilindiği üzere İngiltere’de hava hep kapalı ve yağmurlu olmaktadır ancak, İngiltere’nin Cornwall şehrinde yer alan söz konuş kumsal, her zaman açık havasıyla dikkatleri üzerine toplayan ve tatil için fazlasıyla tercih edilen bir yerdir. Küçük bir kasaba içerisinde bulunan bu kumsalın, beyaz kumları ve kusursuz denizi nedeniyle sizlere tatil için muhteşem bir atmosfer sunduğunu söylemekte doğru olacaktır.

Myrtos Beach/

Myrtos-Beach

Ülkemizde ve dünyada sayısız güzellikleri ile ünlü Denizi, penceresinde de son derece etkileyici manzaralara sahiptir. Öyle ki, Yunanistan’ın Kefalonia şehrinde bulunan Myrtos Beach bu konuda karşımıza çıkan en önemli örneklerden biridir. Masmavi ve kusursuz bir denize sahip olan bu kumsal, yeşil örtü ile denizin ne denli uyumlu olduğunun en önemli görüntüsü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz tatili için hem yakın hem de son derece güzel kumsallardan biri olan Myrtos Beach, mutlaka Avrupa tatillerinde listede yer alması gereken bölgelerden biridir.

Rabbit Beach/ İtalya

Rabbit-Beach

Türkçesi Tavşan Plajı olarak bilinen Rabbit Beach, İtalya sınırları içerisinde yer alan Lampedusa adasının bizlere sunmuş olduğu bir kumsaldır. 2013 yılında dünyanın en iyi kumsalı seçilen bu bölge, yılın her ayında sıcaklık açısından oldukça ideal değerlere sahip olmaktadır. Eşsiz ve benzersiz görüntüsüyle birlikte, ister yaz aylarında isterseniz de kış aylarında rahatlıkla tercih edebileceğiniz kumsallardan biri olarak Rabbit Beach karşınıza çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Kumsalıyla Dikkat Çeken Avrupa Ülkeleri Kumsalıyla Dikkat Çeken Avrupa Ülkeleri için yorumda bulun

    Kumsalıyla Dikkat Çeken Avrupa Ülkeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kumsalıyla Dikkat Çeken Avrupa Ülkeleri için ilk yorumu yapabilirsin.