Dünyanın En Pahalı Caddeleri

Dünyanın en pahalı caddeleri denildiği zaman aklınıza “neye göre ve kime göre pahalı?” sorusu gelebilir. Dünyada birçok ülkede yer alan bu pahalı caddeler, maddi değeri son derece yüksek olan birçok yapıyı içerisinde bulundurmakta ve bu yüzden dünyanın en pahalı caddeleri olarak bilinmektedir. Bu kadar pahalı olmalarının yanı sıra, farklı bir güzelliklerinin olması da bu caddelerin bir diğer önemli özelliğidir.

Dünyanın En Pahalı Caddeleri

Avenue Montaigne/

Paris-Avenue-Montaigne

Dünyanın en pahalı caddeleri arasında en yaşlısı olan Avenue Montaigne caddesi, Paris’in Champs Elysess bölgesinde yer almaktadır. Caddeye ortalama bir değerle hesaplayacak olursak, caddenin şuan 1 metrekaresine 26 bin dolarlık bir değer biçilmektedir. Cadde üzerinde birçok imkanın bulunmasının yanı sıra, son derece süslü bir cadde olması, söz konusu caddenin değerini bu denli arttırmaktadır. Dünyaca ünlü birçok modacının butiğini içerisinde bulundurmakta olan bu cadde, içerisinde ihtiyaç duyacağınız her türlü mağazayı bulundurmaktadır.

5.Cadde, Park Avenue/ New York

new-york-besinci-cadde

  1. Cadde, Park Avenue, bölgede zengin Amerikalıların ve dünyanın en zengin insanlarının yer aldığı bir cadde olarak bilinmektedir. Rockefeller Malikanesi, Empire State Binası ve Golden Saks gibi birçok önemli ev bu cadde içerisinde yer almaktadır. Dünyanın hem en ünlü hem de ne pahalı caddelerinden biri olan 5. Cadde, Park Avenue’ye metrekare başına biçilen değer tam olarak 28 bin dolardır. Caddede günün 24 saati boyunca oldukça insan trafiği söz konusuyken, dünyanın en yüksek hacme sahip olan pazarları ise yine bu cadde üzerinde merkezlerini bulundurmaktadır.

Ostozhenka/

moskova-ostozhenka

Ostozhenka, Nehri kıyısında konumlanmış olan ve Ruslar arasında “ülkenin altın caddesi”” olarak tabir edilen bir caddedir. Moskova’da birçok milyarderin yaşadığı bilinirken, büyük bir çoğunluğu ise bu caddede yer alan evlerde yaşamaktadırlar. İhtiyaç duyabileceğiniz her türlü mağazayı içerisinde bulundurmakta olan bu cadde, özellikle lüks mağazaları ve dükkanları ile ünlüdür. Caddede bulunan mağazaların genel olarak yüksek fiyatlarla müşterilerine kapı açtıkları görülse de, turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bu caddenin metrekare başında değeri ise 29 bin dolar olarak bilinmektedir.

Rue Bellot/ Cenevre

cenevre

Romantizmin başkenti olarak da tabir edilen Rue Bellot caddesi, dünya çapında süper zenginlerin caddesi olarak bilinmektedir. Sanat eserlerinin, sanat galerilerinin, alışveriş merkezlerinin, parkların, müzelerin, eğlence merkezilerinin ve daha birçok mekanın bulunduğu bu cadde, dünyanın en pahalı caddelerinden biri olarak bilinen bir cadde olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Dünyanın En Pahalı Caddeleri Dünyanın En Pahalı Caddeleri için yorumda bulun

    Dünyanın En Pahalı Caddeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünyanın En Pahalı Caddeleri için ilk yorumu yapabilirsin.