Dubai’de yapmanız gereken 5 şey

Dünyanın en hızlı büyüyen ve öncü şehirleri arasında yer alan Dubai, sıcak iklimi ve tüm yıl boyunca eşlik eden güneşli havasıyla iş adamlarının yanı sıra turistleri de cezbetmeye devam ediyor. Beyaz kumlardan oluşan plajları, devasa büyüklükteki binaları, lüks ve alışveriş merkezleri, olağanüstü iş topluluklarıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük 7 şehri arasında üst sıralarda yer alan Dubai’nin popülerliği yükselişini sürdürüyor.

Bünyesinde dünyanın en uzun binası, en büyük alışveriş merkezi, dünyanın ikinci en büyük insan yapımı marinası, dünyanın en büyük akvaryumu ve en büyük kapalı parkı ve en büyük insan yapımı adalarını barındıran Dubai’de mutlaka yapmanız gereken şeyleri sizin için derledik.

Dubai Mall

Dünyanın en büyük AVM’si olan Dubai Mall, çoğu Amerikan şirketlerinden oluşan bin 200 mağazaya ev sahipliği yapıyor. Milyonlarca metrekare üzerine kurulan bu alışveriş merkezinin katları arasında gezmekten yorgun düşerseniz, The Souk ve The Village isimli çarşı pazar yerlerine kendinizi atmayı unutmayın.

Dubai Körfezi

Körfez, Dubai’nin en eski ve güzel ziyaret noktalarından birisi. Doğal deniz suyunun şehrin içine kadar aktığı bu güzel bölgede Abra isimli küçük deniz sandallarına binerek gezinebilmeniz mümkün. Körfezi Abra’lar ile geçerek Dubai’nin eski ve tarihî dar sokaklarına dalmayı unutmayın.

Burc el-Arab

İnsan yapımı bir ada üzerine inşa edilen Burc el-Arab, 7 yıldızlı bir oteldir. Dünyanın en uzun ve en lüks bu oteli 321 metre uzunluğundadır. Rezervasyonunuz olmadan adaya giriş yapabilmeniz ne yazık ki mümkün değil. Ancak bu harika eseri mutlaka görmeden Dubai’den ayrılmak da olmaz.

Atlantis 

Dubai’deki yapay palmiye adası üzerine inşa edilen Atlantis Oteli, bu muhteşem şehrin en lüks ve ihtişamlı yapılarından biridir. Aquaventure isimli su parkındaki su altı tüneli sayesinde tropik dev balıkların ve köpek balıklarının etrafınızdan geçişini seyredebilmeniz mümkün. Birçok su kayağı da cabası.

Dubai Fışkiyesi

Dünyanın en uzun ve pahalı fışkiyesi olan Dubai Fışkiyesi, 83 bin litre suyu istenilen her an 73 metre yüksekliğe fışkırtabilen bir teknolojiye sahiptir.  6 bin 600 ışık ve 25 renkli projektörle aydınlanan fışkiye 32 kilometre uzaklıktan görülebiliyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Dubai’de yapmanız gereken 5 şey için yorumda bulun

    Dubai’de yapmanız gereken 5 şey için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dubai’de yapmanız gereken 5 şey için ilk yorumu yapabilirsin.