Bildiklerinizin Çok Dışında, İlginç Adalar!

Genellikle adalar özellikle tatil yeri arayan kişilerin dikkatini çeker. İlginç adalar ise oluşum şekilleri ve çarpıcı görüntüleriyle dikkatinizi daha fazla çekecektir.

Genellikle özellikle tatil yeri arayan kişilerin dikkatini çeker. İlginç adalar ise oluşum şekilleri ve çarpıcı görüntüleriyle dikkatinizi daha fazla çekecektir.

Sakin ve huzurlu bir tatil yer arayışındaysanız ilginç tam size göre olacaktır. Gerek oluşumu gerekse görünüşü nedeniyle dünyadaki birçok adadan farklı olan bu adalarda tatil yaptığınız sürece fotoğraf makinenizin elinizden düşmeyeceğine eminiz.

1-Raja Ampat Adaları – Endonezya

Raja Ampat Adaları, dünyanın en zengin sualtı bölgesidir diyebiliriz. Özellikle dalış sporlarından hoşlanan kişiler bu özelliği yüzünden Reja Ampat Adaları’nı tercih etmektedir. Su altı zenginliğinin bu kadar fazla olmasının ana nedeni ise bölgede yer alan güçlü akıntılardır. Adalar “Dört Kral Takımadaları” adıyla da anılıyor.

2-Aogashima Adası – Japonya

Aktif bir yanardağın etrafında yaşamak imkansız diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz diyebiliriz. Çünkü, Filipinler Denizi’nin 200 mil güneyinde yer alan Aohashima Adası, en son 1700’lü yıllarda patlamış aktif bir yanardağın çevresinde bulunuyor. Muhteşem doğasına hayran kalacağınız adanın helikopter pisti ve jeotermal saunası da bulunuyor. Ada yaklaşık 9 kilometrekare yüzölçümüne sahip ve adada toplam 200 kişi yaşıyor.

3-Halong Bay, Vietnam

Halong Bay, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi de başarmış içerisinde 3 bine yakın kalker adacık barındıran bir adadır. İsminin anlamı ise ejderhanın denize girdiği yer anlamına geliyor. Tonkin Körfezi çevresinde bulunan ada eşsiz güzelliği ile büyülemeyi de başarıyor. Aynı zamanda adada uzunluğu 2 KM’yi bulan mağaralar yer alıyor.

4-Palmiye Adaları  – Dubai

Palmiye Adaları doğal yollarla oluşan değildir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’de bulunan adaların inşası sırasında yaklaşık 2 milyar dolar harcanmıştır. Adalar kıyıya 5 ile 7 KM uzaklıkta kalıyor. Palmiye adaların isimleri ise; Palm Cumeyra, Palm Deyra ve Palm Cebel Ali’dir. Adaların içerisinde evler, eğlence merkezleri, oteller, alışveriş merkezleri ve plajlar yer alıyor.

5-Zakintos – Yunanistan

Zakintos, komşu Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Son yıllarda ise yükselen turizmin en önemli parçalarından birisi olmayı başardı. Eşsiz güzelliğiyle dikkat çeken adada karadan ulaşım yok. Hatta sahip olduğu Navagio Plajı’nda karaya vurmuş bir gemi de yer alıyor.

6-Bunyonyi Gölü – Uganda

Uganda’nın güney batısında yer alan Kongo Demokratik Cumhuriyeti sınırında yer alan Bwindi Milli Parkı çevresindeki Bunyonyi Gölü’nde 29 tane ada yer alıyor. Dünyanın en derin üçüncü gölü olan Bunyonyi gölünün çevresindeki bu adalarda pek yerleşim bulunmuyor. Adalar arasında en dikkat çekenleri ise Pigme adaları ve günahkar kadınların gönderildiği cezalandırma adalarıdır.

Bir Cevap Yazın

  1. Bildiklerinizin Çok Dışında, İlginç Adalar! için yorumda bulun

    Bildiklerinizin Çok Dışında, İlginç Adalar! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bildiklerinizin Çok Dışında, İlginç Adalar! için ilk yorumu yapabilirsin.