Barselona’yı Diğer Şehirlerden Farklı Kılan Özellikleri

İspanyol tarzının en görkemli örneklerinden olan Barselona, dünya çapında en fazla turist çeken şehirler arasında yer almaktadır.

Barselona’nın bu kadar fazla turist çekmesinin en önemli sebeplerinden birisi; eşsiz mimari diyebiliriz. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan şehir tarihi yapıları ve dans gösterileriyle İspanya’nın göz bebeği konumundadır. Ek olarak Barselona futbol kulübünün stadı da her yıl turistlerin uğrak noktası olmaktadır.

Barselona’ya gidecekseniz veya ileride gitme gibi bir planınız varsa ziyaret etmeniz gereken noktalar şu şekildedir:

Sagrada Familia

Barselona’nın en ünlü yapıları arasındadır. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret akınına uğrar. Sagrada Familia katedralinin yapımına 1882 yılında başlandı. Fakat hala yapımına devam ediliyor. Gelen bağışlar ve farklı mimarların çalışmalarıyla devam eden katedralin bitirilme tarihi olarak da 2026 yılı gösteriliyor. 2026 yılı aynı zamanda Gaudi’nin ölümünün de 100’ncü yılıdır.

Casa Mila (La Pedrera)

Gaudi’nin eserleri arasında yer alan Casa Mila, sizlere Barselona’nın eşsiz manzarasını görme fırsatı tanıyor. Casa Mila terasında eşsiz manzarayı izlerken aynı zamanda güzel bir caz dinletisine de tanık olacaksınız.

Guell Parkı

Barselona turistin çok yoğun olduğu bir şehir olduğu için adeta bir karmaşa hakim diyebiliriz. Eğer bu karmaşadan kaçmak istiyorsanız Guell Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Guell Parkı şehir merkezinden biraz uzakta tepe bir bölgede yer almaktadır. Gerçekten çok güzel bir park olduğunu söyleyebilriiz.

Museo Picasso Müzesi

Gerçekten bir sanat düşkünüyseniz Picasso’nun eserlerinin sergilendiği Museo Picasso müzesini mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor. Ünlü sanatçı Picasso’nun değer biçilemeyen eserleri bu öüzede sizi bekliyor olacak.

Camp Nou Stadı

Eğer spor düşkünü biriyseniz Barselona’da sizin de ziyaret etmeniz gereken gerçekten özel bir nokta var. Dünyanın en büyük takımlarından birisi olan Barselona’nın stadı Camp Nou’yu Barselona’ya gitmişken görmeden gelmenizi önermeyiz. Hatta Barselona stadına gittiğiniz zaman yine orada yer alan Barselona’nın bu zamana kadar kazandığı sayısız kupanın sergilendiği olimpik alanı da mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Barselona’ya gittiğiniz zaman ziyaret etmeniz gereken yerler sadece bu kadarla sınırlı değildir. İlerleyen yazılarımızda sizlerle daha detaylı bilgiler paylaşacağımız gibi şehrin eşsiz havasında sokak sokak gezmenizi de tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

  1. Barselona’yı Diğer Şehirlerden Farklı Kılan Özellikleri için yorumda bulun

    Barselona’yı Diğer Şehirlerden Farklı Kılan Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Barselona’yı Diğer Şehirlerden Farklı Kılan Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.