Pamukkale Travertenlerinin Büyüsü

Pamukkale de yer alan hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret edilen tarihi bir bölgedir. Birçoğumuz için tatil anlayışı denize gitmek veya kar tatili yapmak olsa da Pamukkale travertenlerini gezip görmekte tatilleriniz arasında yer alması gerekmektedir. Çünkü diğer ülkelerdeki insanlar tarafından saatlerce yol alınıp ve ziyarete geliniyorsa kendi topraklarımızda yer alan bu doğa harikası yeri görmek sizinde hakkınız. Mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Son zamanlarda da çok fazla ziyaretçi akınına uğramaktadır. Sizlere de yardımcı olabilmek açısından Pamukkale tatiliniz için bilgiler topladık. Belki bu yıl denize gitmek istemez ve yönünü başka bir yere çevirebilirsiniz işte size tavsiyemiz gideceğiniz olan yerin Pamukkale olması yönündedir.

pamukkale

  • Konaklama çeşidi olarak Pamukkale travertenlerine yakın olan yerlerde birçok bütçeye uygun olan mekân yer almaktadır. Lüks bir hayata düşkün kişi iseniz 5 yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. şeklinde de tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Travertenlere yakın olan pansiyonlarda da uygun bir fiyata konaklama yapabilirsiniz. Kalacak yerinizi ayarladıktan sonra keşfe çıkabilir ve bu güzel doğa mucizesi yeri gezebilirsiniz.
  • Kalacağınız yeri hallettikten sonra ikinci olarak yanınızda çanta taşımalısınız. Çünkü bu çanta sizin kurtarıcınız görevini yapacaktır. Travertenlerde dolaşırken ayakkabı giyemiyorsunuz. Bu yüzden ayakkabılarınızı çantanıza koyaraktan travertenlerin keyfini çıkartabilirsiniz. Elinizde tutarsanız keyif alamazsınız ve buradaki zemin kaygan bir yapıya sahip olduğu için dikkatli olmalısınız.
  • Çıkmış olduğunuz travertenlerin üstünden baktığınız zaman Hierapolis Antik Kentini göreceksiniz.
  • Pamukkale de Doğa parkına mutlaka gitmenizi öneririz. Çünkü burası huzur bulacağınız bir yer. Piknik eşyalarını da yanınızda götürürseniz burada yakınında bulunan gölet etrafında piknik yapabilirsiniz. Burası hem piknik yapıp hem de huzur bulabileceğiniz bir mekândır.
  • Pamukkale’ye gittiğinizde mutlaka Karahayıt’a uğramalısınız. Burası sularıyla ün almış bir yerdir. Termal suları her derde devadır. Şifalı suların rengi ise son derece enteresan bir renktir. Suyun rengi kırmızıdır. Diğer bir adı da kırmızı bölgedir.
  • Hıristiyanların kiliselerinden birini içerisinde bulunduran Laodikeia Antik Kentine sakın uğramadan gezinizi tamamlamayınız. Eskiden burası çok fazla Hıristiyan tarafından ziyaret ediliyordu. Ancak şu sıralar ziyaretler azalmış bir durumdadır.
  • İçerisinde termal suları barındırmakta olan Kaklık Mağarası son derece muhteşem bir görüntüye sahiptir. Travertenlere çok fazla bir benzerliği vardır. İnsanlar arasında ise küçük bir yer olduğu için ve travertenlere benzediği için küçük Pamukkale adıyla anılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Pamukkale Travertenlerine Gezi Pamukkale Travertenlerinin Büyüsü için yorumda bulun

    Pamukkale Travertenlerinin Büyüsü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pamukkale Travertenlerinin Büyüsü için ilk yorumu yapabilirsin.