ABD’nin en ürkütücü hayalet kasabaları

ABD'deki hayalet kasabaları gezen insanlar ilginç bir şekilde buralarda huzuru ve dinginliği bulduklarını söylüyor.

Eski püskü, paslı ve perilerle dolu hayalet kasabalar ilginizi çeker mi? Çoğu gezgin bu tür yerlere gitmeyi pek tercih etmez. Ancak şehrin gökyüzünü kaplayan uzun binalarından ve trafiğinden sıkılan heyecanlı insanlar için hayalet kasabalar gerçek bir merak ve cazibe unsuru. Hemen her ülkede olduğu gibi ABD’de çok sayıda hayalet kasaba mevcut. Bir dönem sokaklarında çocukların neşeyle oyun oynadığı, cıvıl cıvıl ve hareketli olan bu kasabalar artık birer harabeye dönmüş durumda. Bu kasaba ve köylerin bir kısmı güvenlik açısından ziyarete kapatılmış olsa da, turistler tarafından ziyaret edilen bazı hayalet kasabalar da var.

“Bir insan neden hayalet kasaba ziyaret etmek ister?” diye haklı bir soru aklınızda oluşabilir. Nitekim ABD’deki çoğu hayalet kasabada turist dostu hiçbir bina veya aktivite yok. Restoran bile yok. Ancak hayalet kasabaları gezen insanlar ilginç bir şekilde buralarda huzuru ve dinginliği bulduklarını söylüyor.

Lafı fazla uzatmadan sizi ABD’nin en ürkütücü hayalet kasabalarıyla baş başa bırakalım.

St. Elmo, Colorado

Colorado eyaletinde bulunan St. Elmo, gezginlerin çocuklarıyla beraber ziyaret ettikleri bir hayalet kasaba. Neyse ki bu bölgede seyahatinizi rahat geçirmenize yardımcı olacak birçok işletme ve mini oteller mevcut. 1878 yılında bölgeye yerleşmeye başlayan insanlar altın ve gümüş çıkarmak için bu şehri inşa etmiş. Daha sonra çeşitli sebeplerden dolayı başka bölgelere göçmek zorunda kalmışlar.

Bodie State Tarihi Parkı, Kaliforniya

Kaliforniya’nın Sierra Nevada şehrinin doğu yakasında bulunan Bodie Tepeleri’nde bulunan bu hayalet kasaba, ABD’de ziyaret edebileceğiniz en ürkütücü noktalardan biri. 1800’lü yılların ortasında ABD’yi kasıp kavuran “Altına hücum” furyasının izlerini bulabileceğiniz kasabada çoğu ev ve dükkanın kapısı kapalı. Ancak pencerelerden baktığınız zaman eşyaların hala daha yerli yerinde durduğunu görebilirsiniz. Özellikle okullarda halen masalar, sandalye ve kitaplar olduğu gibi duruyor.

Thurmond, Batı Virginia

Bu kasabaya “Hayalet” demek ne kadar isabetli olur, bilmiyoruz. Çünkü hala daha 5 kişi bu kasabada yaşamaya devam ediyor. İsmini şehrin kurucusu William Thurmond’dan alan bu bölge meraklı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. ve tren istasyonu da ziyarete açık.

Bir Cevap Yazın

  1. ABD’nin en ürkütücü hayalet kasabaları için yorumda bulun

    ABD’nin en ürkütücü hayalet kasabaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD’nin en ürkütücü hayalet kasabaları için ilk yorumu yapabilirsin.