Yunan Adalarına Gidiş Şartı

Hemen yanı başımızda olan Yunan Adaları, günübirlik olarak seyahatleri için harika bir seçenek. Muazzam manzaraları, Ege ve ada tabiatının muhteşem uyumu, ada ziyaretçilerini büyüleyecek türden bir güzelliğe sahip. Yunan Adaları’na günlük olarak ziyaret gerçekleştirmeniz ve bu geziyi planlamanız adına sizler için birtakım önemli bilgiler derledik.

Yunan Adalarına Gidiş Şartı

Yunan Adalarına Günlük Seyahat Gerçekleştirmek İçin Gerekli Olan Şeyler

Yunan Adalarına Gidiş

Her ne kadar günübirlik olsa da ve her ne kadar bize çok yakın olsa da, diplomatik sorunlardan olsa gerek, Yunan Adaları’na ülkemizden gidildiği zaman şartı karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra yeşil pasaporta sahipseniz, Yunan Adaları’na giderken herhangi bir vize şartının olması söz konusu olmuyor. Eğer normal pasaportunuz varsa da, Schengen vizesi almadan Yunan Adaları’na geçme gibi bir durumları söz konusu olmuyor. Bu vize için de Yunan Konsolosluğu’na başvurduktan sonra, birtakım belgeleri tamamlamak son derece büyük önem taşıyor. Bu konuda belirli evrakların olduğu söylenemezken, o anki duruma ve döneme göre Yunan Konsolosluğu, size gerekli olan vize belgelerini belirtiyor. Bu vize işlemleri ile uğraşmamak adına, Türkiye, Rusya ve Ukrayna gibi ülkelere uygulanan özel bir vizeyle, Yunanistan’da yer alan 6 adaya gidebilmeniz mümkündür. Kapı vizesi, hem daha kısa, hem daha az maliyetli hem de daha az evrak gerektiren bir vizedir.

Yunan Adaları’na Geçiş Maliyetleri Ne Kadar?

yunan-para

Yunan Adaları’na günübirlik olarak gidildiği için, herhangi bir konaklama maliyeti gerek yoktur. Bu nedenle bu konuda en büyük gider, ulaşım maliyetleridir. 20. 30 ve 60 Euro gibi maliyetler arasında değişen ulaşım maliyetlerini yanı sıra, adalar içerisinde yeme, içme ve gezme maliyetleriniz de 30-40 Euro’yu bulabilmektedir. Bu nedenle Yunan Adaları içerisinde toplamda 50 ila 100 Euro arasında değişen bir harcama yapmanız söz konusu olabilmektedir. Bu maliyetlerin dışında maliyetlerini de hesaplamak son derece büyük önem taşımaktadır.

Yunan Adaları’na Geçiş İçin Gerekli Olan Kapı Vizesi

kapi-vizesi

Yunan Adaları’na geçiş için gerekli olan evrakların başında pasaportun fotoğraf olan sayfasının fotokopisi yer almaktadır. Bununla birlikte daha önce Schengen vizesi aldıysanız, bu vizenin fotokopisi de istenebilmektedir. Bununla birlikte pasaportunuzda KKTC’ye girebilir mührü kesinlikle olmamalıdır. Kimlik fotokopisi, iki vesikalık fotoğraf, kapı vizesi için gerekli olan belgelerdir. Bununla birlikte gidiş-dönüş biletlerinin fotokopisi ve eğer kalacaksanız rezervasyon yaptığınız belgeler, yine kapı vizesi içerisinde yer alması gereken belgelerdir.

Bir Cevap Yazın

  1. Yunan Adalarına Gidiş Şartı Yunan Adalarına Gidiş Şartı için yorumda bulun

    Yunan Adalarına Gidiş Şartı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yunan Adalarına Gidiş Şartı için ilk yorumu yapabilirsin.