Yerel Net Sitesini Tanıyalım

İnsanlar için tatil ihtiyacı, bir yerlere gidip oraları gezme ihtiyacı kaçınılmazdır. Her insan bir yerlere gidip gezmek ister. Lakin bazen maddi durumunun yetersizliğinden bazen de zaman bulamadığından gezmeye vakit ayıramaz. Bu sebeple insanlar son zamanlarda gezmek için alternatif yollar aramaya başlamışlardır.

Peki, vakitlerimiz sıkışık ve maddiyatımız bir yolculuğu karşılamayacak durumda olsa bile gezi ihtiyacımızı karşılayabilir miyiz?

Elbette gelişen teknolojiyle birlikte bu mümkündür. Evimizde oturduğumuz yere sanal müze gez programlarına katılabilir ve böylelikle gezi ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Bunun için www.yerelnet.org.tr sitesinden faydalanılabilir.

Bu site ile tatil ve turizm hakkındaki her şeye evde oturduğumuz yerden kolayca ulaşım sağlayabiliriz.

Yerel Net Sitesi Hakkında

www.yerelnet.org.tr sitesi Yerel Net Derneği tarafından oluşturulan bir sitedir. Yerel Net, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) tarafından kurulmuştur. Dernek ve dernek tarafından kendi adıyla kurulan site bir yerel yönetimler portalı şeklinde faaliyet göstermektedir. 2010 yılında kurulan bu site ve dernek ilk etapta 2018 yılına kadar faaliyet göstermiştir. Bu 8 yıllık faaliyetin ardından dernek ve site kapatılmıştır.

Ancak 2020 yılında derneğin yeniden faaliyete geçmesiyle birlikte site de yeniden kurulmuştur. Eğitim severler tarafından yeniden faaliyete geçirilen bu sitenin amacı ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Kültürel miraslara ve doğal koruma alanlarına sahip çıkmak ve buraları tanıtmak.

Turistik alanların tanıtımını gerçekleştirmek ve aynı zamanda buraları korumak.

Milli parkların korunması için çalışmak ve buraların tanıtımını gerçekleştirmek.

Yerel Net Sitesinde Bulacaklarınız

Yerel Net sitesinde geziye dair her şey kolaylıkla bulunabilir. Bir yer hakkında merakı bulunanlar için o yer hakkında tanıtıcı yazılar bu sitede mevcuttur. Aynı zamanda o gezi yolculuğunun tanıtımı da tanıtıcı yazılardan bulunabilir.

Site güzel ülkemizin birçok şehrine ve mirasına yer ayırmış, buraları meraklılarına sunmuştur. Site de tabiattan beşerî kategorilere kadar hepsinde en iyi tanıtım hedeflenmiştir.

Yerel Net Sitesi İçeriği

Yerel Net sitesi gezi ve turizm meraklıları için kolay bir ara yüzle tasarlanmıştır. Ülkemizin çeşitli yerlerini merak edenler Yerel Net sitesi aracılığıyla bu meraklarını kolayca giderebilirler.

Yerel Net sitesinde ülkemizin şehirleri ilçe ve köy detaylarına varıncaya kadar ayrıntılı bir şekilde tanıtılmıştır.

Sitede kültür alanında meraklıları için tarihi yerlerden bahsedilmiştir. Ayrıca ilgilenenler için gezilecek yerler hakkında bilgi verilmiştir. Bunun yanında müzelerin tanıtımı ayrıntılarıyla yapılırken sanal olarak da gezme fırsatı sunulmaktadır. Yine kültür alanında sanattan da tüm detaylarıyla bahsedilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak Yerel Net sitesinde tatil beldelerinden turizm çeşitlerine kadar birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Yerel Net Sitesini Tanıyalım için yorumda bulun

    Yerel Net Sitesini Tanıyalım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yerel Net Sitesini Tanıyalım için ilk yorumu yapabilirsin.