Vietnam vizesi nasıl alınır ?

Vietnam vizesi almak neden zor ?

Vietnam vizesi, Türk vatandaşları için konsolosluk aracılığıyla başvurularda alınması en zor vizelerden biri. Bunun sebebi, Vietnam’ın Türk vatandaşlarını, geçmişte işlenen bir takım yüz kızartıcı suçlardan dolayı kara listeye alması. Bu da Türk vatandaşları için talihsiz bir durum oluşturmaktadır.

Vietnam’a en kolay nasıl vize alınır ?

Vietnam’a vize almanın en kolay yolu, vietnamda bulunan yerel bir seyahat acentesi aracılığıyla c1 belgesi (vize onay mektubu) temin etmektir. Bu belgeyi temin edebilmeniz için acente sizden

pasaportunuzun kopyasını (taranmış), uçak bileti rezervasyonlarınızı ve kalacak yer rezervasyonlarınızı talep etmektedir.İşlemler tamamiyle online yürümekte olup, pasaportunuzu fiziksel olarak göndermenize gerek kalmamaktadır.En cazip tarafı da bu, hangi ülkede olduğunuzun bir önemi de olmamaktadır.Herhangi bir ülkedeyken bile bu belgeyi temin edebilirsiniz.Sizin adınıza orda bulunan göç idaresine başvurup, ortalama 7 iş gününde mail kanalıyla belgeyi tarafınıza iletmektedirler. Belgenin orijinali giriş yapacağınız havaalanına, kopyası da size iletilmektedir.

Vietnam’a vardığınızda vize yetkilileri sizden bu belgenin çıktısını,  2 adet biyometrik fotoğraf ve  25 $ talep ediyorlar. Ardından ortalama 15 dakika içerisinde vizenizi pasaportunuza işliyorlar ve pasaport kontrolüne geçip, sonrasında da sorunsuz bir şekilde Vietnam’a giriş yapıyorsunuz.

Vietnam vizesini kapıda vize alırken sorun yaşar mıyım ?

Hayır yaşamazsınız. Çünkü siz yeni bir vize başvurusu yapmayacaksınız. Onaylanmış bir vizenizi (vize onay mektubu-c1 belgesi) bastıracaksınız. Sizden kapıda ekstra herhangi bir  evrak talep edilmez. Dolayısıyla sizi almıyoruz, giremezsiniz gibi bir durumla karşılaşma ihtimaliniz yoktur.

Vietnam vize onay mektubunu (C1 belgesi) nerden temin edebilirim?

Vietnam vize onay mektubunu, güvenilirliği konusunda kendisini kanıtlamış bir türk firması aracılığıyla temin edebilirsiniz. Kendileri vietnamda anlaşmalı oldukları bir acente aracılığıyla size vize onay mektubu temin etmektedirler. Sizden sadece ; Pasaportunuzun görüntüsü ve uçak bileti rezervasyonlarınızı talep etmektedirler.

Ortalama 7 iş günü içerisinde de belgenizi size teslim ediyorlar. Belgenin doğruluğunu dilerseniz konsolosluk aracılığıyla teyit edebiliyorsunuz. Böyle birşeye ihtiyacınız yok kendileri zaten güvenilir bir firmadır. Faturalı iş yapmaktadırlar. Gönül rahatlığıyla iş yapabilirsiniz.

En önemli avantajı, ödemeyi belgeniz çıktıktan sonra yapıyorsunuz. Talep ettikleri için 100 $ ve kapıda 25 $ ödeme yapıyorsunuz. Toplamda 125 $’a mal olmaktadır.

Firmanın bilgileri ;

Website : http://www.vietnamavize.com

Mail : vietnamavize@gmail.com

Telefon / Whatsapp : 0541 210 20 20

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Vietnam vizesi nasıl alınır ? için yorumda bulun

    Vietnam vizesi nasıl alınır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vietnam vizesi nasıl alınır ? için ilk yorumu yapabilirsin.