Türk Geceleri

Çoğu insan, belki de doğası gereği bulduğu her fırsatta gezmek ve yeni yerler keşif etmek ister. Hatta, bulduğu her fırsattan da öte bunun için özellikle zaman yaratır, para biriktirir yani fırsat oluşturur demek mümkündür. Gezmek, keyifli zaman geçirmek insanı motive eden ve insanın kendisini gerçekleşmesine olanak sunan en güzel aktiviteler arasında sayılır. Gezerken kültürlenmek, keşfetmek, yeni insanlar, yeni tatlar tanımak olasıdır. Bu bağlamda, gezilen ve eğlenilen yerlerin gece hayatlarını da keşif etmek son derece önemlidir.

 

Türk Geceleri Hakkında

 

Özellikle Kapadokya, Ürgüp, Göreme gibi yerlerde bolca rastladığımız Türk geceleri; epey uzun yıllardan beri düzenleniyor olan ve özellikle de yabancı uyruklu gezginlere kendi kültürümüzü tanıtmak, onların keyifli zaman geçirmesini sağlamak amacıyla tasarlanan ve hayata geçirilen bir show olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Tamamen turistlerin isteğine göre, dilerse bu coğrafyanın adeta sihirli değneğinden lezzetini almış bir yemek eşliğinde, dilerlerse de sadece sunulan showu izleyerek bu eşsiz görsel lezzet sunulan bu eğlenceye dahil olmak mümkün. Bunun haricinde türk gecesi, İç Anadolu’nun beşiğinde doğan bir semazen gösterisi, farklı bölgelerin yöresel lezzeti olan folklorik dansları, adeta turistlerin başlarını döndürecek olan oryantal şovları, gidilen mekana özel sürprizlerle birbiri ardına sıralanıyor demek mümkündür. Çoğu Türk gecesi farklı tarzda ve ilgi çekici mekanlarda gerçekleştiğinden, mekan atmosferi de yapılan showlara ayrı bir özellik katmaktadır.

 

İstanbulda Türk Geceleri

 

Şüphesiz ki gerek gezmeye yeni başlamış gerekse zaten dünyayı baştan sona kadar dolaşmış olan tüm gezginlerin dahi dillerinden düşürmediği, geçmişten günümüze dek büyüsünü ve tarihi dokusunu korumayı başarmış ve çok önemli bir yer olarak tüm dünyanın bildiği bir yer vardır ki o da İstanbul’dur diyebiliriz. İstanbul’un bu dünyadaki en mistik, en gizemli, en büyülü ve hatta keşfetmeye en çok değecek şehirlerden bir tanesi olduğu doğrudur.

 

İstanbul gibi büyülü bir şehirde şüphesiz yapılacak çok fazla şey vardır. Bu doğrultuda, önemli olan ne yapmak istediğinize karar vermenizdir. Doğa yürüyüşü mü, romantik bir akşam yemeği mi, bol çeşitli bir serpme kahvaltı mı yoksa boğazda tekne turu mu öncelikle bunun gibi daha birçok seçenek arasından birine karar vermek gerekir. Öte yandan, gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’da boğazda türk gecesi gibi etkinliklere katılmak keyifli bir gecenin anahtarı sayılabilir, burada teknede türk gecesi organizasyonlarına katılmak ise gecenin en renkli anı olarak kayıtlara geçebilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Türk Geceleri için yorumda bulun

    Türk Geceleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk Geceleri için ilk yorumu yapabilirsin.