Truva Gezi ile Çanakkale’yi Keşfedin

Truva gezi ile tarihi şehir Çanakkale’de yapmayı planladığınız seyahatinizi şekillendirmeye ne dersiniz? Çanakkale ve ilçelerine ait en güzel yerlerin ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktaların tamamı bu rehber niteliğindeki blog içerisinde derlenmiş.

Çanakkale gezilerinin olmazsa olması birçok tarihi, doğal, dini, kültürel noktasını kolaylıkla inceleyebilir ve seyahat programınızı buna göre hazırlayabilirsiniz. Örneğin 57. Piyade Alayı Şehitliği için nasıl bir güzergah izlemeniz gerektiğini de, toplu taşımayla gitmenin mümkün olup olmadığını da sitede okuyabilir ve merak ettiğiniz soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Birçok gezi ve seyahat blog ve sitesinde göz ardı edilen ya da çok az yer verilen turistik noktaların tamamını sitede kolaylıkla bulup incelemeniz mümkün. Ziyaretçi odaklı hazırlanan ve tasarımıyla aradığınızı rahatça bulmanızı sağlayan sitede Çanakkale Çimenlik Kalesi gibi farklı noktaları bulabilir ve en verimli seyahat rotasını çizebilirsiniz.

Seyahatinize İstanbul’dan başlıyorsanız, özel araçla veya şehirlerarası otobüsle şehre ulaşabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da direkt yurtiçi uçuşlar düzenlenmektedir. Eğer özel aracınızla geliyorsanız, Trakya yönünden gelmek hem zaman, hem de yakıt, yol ve köprü masrafları açısından tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Silivri üstünden Tekirdağ’ı takip ederek Çanakkale’nin Avrupa yakasına ulaşabilir ve eğer konaklama yapacağınız yer Anadolu yakasındaysa düzenli olarak çalışan feribotlarla karşı kıyıya geçebilirsiniz.

Ayrıca olumsuz hava koşullarında ve bazı özel günlerde (bayram, yaz tatili, grev, 18 Mart gibi) feribot kullanmak yerine doğrudan yolu uzatarak Bursa’nın kuzeyinden Marmara Denizi’ne paralel olarak Çanakkale’ye daha çabuk ulaşmanız mümkündür. Bu güzergahı takip ettiğinizde, Çanakkale’nin birçok ilçesini de ziyaret etme şansınız olacaktır. Çanakkale gezi rehberi sayesinde, her ilçedeki turistik noktayı bulabilir ve bu noktalarda iyi zaman geçirebilirsiniz.

Tüm bunların dışında, konaklama, alışveriş ve yeme-içme gibi konularda ne yapabileceklerinize dair siteye göz atmanızı öneririz. Eğer aradığınız bilgiye ulaşamazsanız e-postayla veya sosyal medya kanalları üstünden sorunuzu paylaşabilir ve en kısa sürede en doğru yanıtı alabilirsiniz. Sizin de Çanakkale’de bir gezi planınız varsa veya seyahatinizin güzergahı Çanakkale üstünden geçiyorsa, hemen Truva Gezi sitesine bakmanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

  1. Truva Gezi ile Çanakkale’yi Keşfedin için yorumda bulun

    Truva Gezi ile Çanakkale’yi Keşfedin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Truva Gezi ile Çanakkale’yi Keşfedin için ilk yorumu yapabilirsin.