TL’nin Değerli Olduğu Ülkelere Seyahat Edin

Yurtdışı seyahatlerinde genel anlamda gittiğiniz ülkelerde dolar ve euro gibi para birimlerinin kullanıldığını görmeniz çok doğal bir durumdur. Söz konusu para birimleri karşısında, özellikle bulunduğumuz dönemlerde Türk Lirası’nın değer bakımından yetersiz kalması nedeniyle, mali anlamda yurtdışında sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle Türk Lirası’nın değerli olduğu ve yaşamın nispeten ucuz olduğu ülkelere yönelmek daha mantıklı olacaktır. Peki Türk Lirası’nın değerli olduğu ülkeler hangileridir?

TL’nin Değerli Olduğu Ülkelere Edin ve Hesaplı Çıkın

Ukrayna

Ukrayna

Son dönemlerde ülkemizden seyahatlerin sıklaştığı ülkelere arasında yer alan Ukrayna, vize serbestliğinden ötürü de şuan edebilmek adına gözde ülkelerden biri. Öte yandan Türk Lirası’nın son derece değerli olduğu Ukrayna’da, oldukça iyi bir tatil geçirip, ucuz bir şekilde özgürce eğlenebilmeniz de mümkün. İçerisinde UNESCO listesinde yer alan yapılar bulunduran Ukrayna, bunlarla birlikte parkları, eğlence mekanları, festivalleri ve turistler için özel etkinlikleri nedeniyle fazlasıyla keyifli bir ülke. 1 Türk Lirası’nın 7.36 Grivna’ya tekabül etmesi, Türk Lirası’nın ne denli değerli olduğunu ortaya koyuyor.

Bulgaristan

Bulgaristan

Hemen yanı başımızda olan ve Avrupa ülkelerinden biri olan Bulgaristan, kültürel olarak ülkemizde benzer izler taşıyan bir ülkedir. Özellikle mutfak konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınız Bulgaristan’da, festivallerin, gece hayatının ve çeşitli aktivitelerin, muhteşem bir yurtdışı tatili geçirmenize yardımcı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bulgar Levası’nın Türk Lirası karşısında daha değersiz olması, haliyle mali açıdan daha rahat bir tatil geçirmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Gürcistan

Gürcistan

Komşularımız arasında yer alan Gürcistan, ’e olan kıyısı ile birlikte çok kolay ulaşılabilen bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimlikle rahatlıkla giriş yapabileceğiniz Gürcistan, eğlence mekanları ve olağanüstü doğası nedeniyle tatil konusunda tercih edilebilecek olan bir ülke. Gürcistan parasının Türk Lirası karşısında değersiz olması, haliyle mali konuda herhangi bir sorun yaşamadan tatil geçirmenize neden olacaktır. Öte yandan Gürcistan’da genel hayatın ve elektronik eşyalarında son derece ucuz olduğunu söylemek mümkündür.

Romanya

Romanya

Ülkemizle Romanya arasında sürekli olarak bir turist alışverişinin olması, haliyle yurtdışı seyahatleri konusunda Romanya’nın da bir gözden geçirilmesi neden olabiliyor. Eşsiz güzelliklere sahip olan Romanya, gece hayatı konusunda ve eğlence mekanlarıyla, harika bir tatilin kapılarını sizlere aralıyor diyebiliriz. Öte yandan Romen para biriminin Türk Lirası karşısında nispeten değersiz olması, haliyle daha geniş ve daha cafcaflı bir tatil geçirmeniz konusunda büyük bir etki sağlıyor. Bu nedenle Türk Lirası’nın değerli olduğu Avrupa ülkeleri arasında Romanya’yı es geçmemek gerek.

Bir Cevap Yazın

  1. TL’nin Değerli Olduğu Ülkelere Seyahat Edin TL’nin Değerli Olduğu Ülkelere Seyahat Edin için yorumda bulun

    TL’nin Değerli Olduğu Ülkelere Seyahat Edin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TL’nin Değerli Olduğu Ülkelere Seyahat Edin için ilk yorumu yapabilirsin.