Saç Ekimi Tedavi Merkezleri

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunundan şikayetçi hastalar için geliştirilmiş bir tedavidir. Saç ekimi tedavisi sayesinde, kaza ya da genetik nedenlerden dolayı dökülen saçlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz. Hastadan alınan saç köklerinin yeniden hastaya nakledilmesiyle gerçekleştirilen saç ekimi yöntemleri, günümüzde yüksek başarı oranına sahiptir. Aynı zamanda pek çok yöntemde şiddetli acı, ağrı, kızarıklık ya da kalıcı iz bulunmamaktadır.

 

Saç Ekimi Tedavisinde Nelere Dikkat Etmeli?

 

Eğer zamanla saçlarınız döküldüyse ve bu durumdan şikayetçiyseniz, saç ekimi merkezleriyle görüşüpü fikir alabilirsiniz. Özelikle İstanbul’daki klinikler medikal turizmin popülerliği sayesinde oldukça tecrübelidir.

Dilediğiniz klinikle iletişime geçtikten sonra muayene yapılır ve daha sonrasında sizlere özel saç tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verilir. Fiyat konusunda anlaşma sağlanırsa, tedavi için gün ayarlanır ve hasta o gün içerisinde tedaviye alınır. Bu nedenle saç ekimi tedavisinden önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlara göz atarak olası sorunları da ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Saç ekimi tedavisi öncesinde, bazı gıdalar ya da aktiviteler yasaklanabilmektedir. Örneğin PRP tedavisi öncesinde, kan sulandırıcı etkisi olan vitaminler ve ilaçlar tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra, saç ekimi tedavisinden sonra terletecek herhangi bir aktivitenin yapılması da yasaktır. Bu nedenle tedavi öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini atlamayın. Bu tür konuları doktorunuzla iyice konuşun ve not alın. Bu sayede tedavi öncesi ve sonrası süreçte yaşanabilecek sorunları da önleyebilirsiniz.

 

Operasyon Sonrasında Şok Dökülme Yaşanır mı?

Saç ekimi merkezi İstanbul kliniklerine bu tarz sorular çok sık yöneltilmektedir. Özellikle de tedavinin başarı oranı ve tedavi sonrasında yaşanan şok dökülme, hastaları endişe etmektedir. Elbette; kaş, saç, bıyık ve sakal ekimi gibi tedavilerden sonra şok dökülme süreci gerçekleşmektedir. Bu nedenle hastalar, tedaviden sonra 2-3 ay içerisinde bu dönemden geçerler. Bu dönem içerisinde ekilen saç tellerinin bir kısmı dökülebileceği gibi, hiç dökülme de yaşanmayabilir. Nadir de olsa, dökülme yaşanmayan hastalar da mevcuttur. Bu nedenle tedavi sonrasında bu sürece hazır olmak önemlidir. Zira stres, hassas saç kökleri için olumsuz bir faktördür.

 

Şok dökülme süreci, yaklaşık olarak 3 hafta kadar sürmektedir. Bu süre zarfında şok dökülmenin şiddeti de hastalara göre değişmektedir. Bu sürecin doğal olduğunu ve tedavi sürecine zarar vermeyeceğini unutmayın.

 

Sonuç almak ne kadar sürer?

Saç ekimi tedavisi için bilmeniz gereken en önemli şey, tedavi sonrası sürecin oldukça uzun olduğudur. Zira saç ekimi tedavisinden sonra olumlu sonuç alabilmek adına 6 ay ile 1 yıl arasında beklemek gerekir. Bu süre zarfında tavsiyelere uyulmalı ve beslenme düzenine dikkat edilmelidir.

 

 

 

Saç Ekimi Merkezi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Eğer saç ekimi konusunda kararlıysanız, saç ekimi merkezleri içerisinde tercih yaparken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bazı saç ekimi merkezleri, online ön analiz ile kliniğe gitmeden de muayene yapabilmektedir. Bu nedenle pek çok saç ekimi merkeziyle ön analiz yaptırabilirsiniz. Bu sayede farklı merkezlerden farklı fiyat teklifleri alabilirsiniz.

 

Saç ekimi merkezi seçerken, aşağıdaki kriterlere mutlaka dikkat edin;

 

  • Tedavi ortamının hijyenik olması gerekmektedir.
  • Kullanılan aletlerin ve yardımcı ürünlerin mevzuata uygun olması gerekmektedir.
  • Merkezde yer alan personellerin hastalara koşulsuz kabulle yaklaşması gerekmektedir.
  • Sağlık Bakanlığı saç ekimi uygulamaları mevzuatına uygun standartlara sahip olması gerekmektedir.
  • Olası sonuçlarla ilgili hastaya gerçeği söylemeli ve umut satmamalıdır.
  • Tüm çalışma aletleri steril olmalıdır.
  • Uygun bir fiyat politikası izlemelidir.

 

Elbette bu özelliklere sahip her merkezin iyi veya kaliteli olduğunu iddia edemeyiz. Bu nedenle iyi bir saç ekimi merkezi için mutlaka merkezi ziyaret ederek daha ayrıntılı inceleme yapmak gerekir. Yukarıdaki temel özellikler, her saç ekiminde olması gereken özellikler arasında yer almaktadır. Zira hasta hakları açısından çalışma ortamı temiz olmalı ve tedavi sürecince hasta hakları muhafaza edilmelidir.

 

Saç ekimi merkezlerinde, doktorlara mutlaka aklınıza takılan soruları iletin. Zira saç ekimi tedavisi her şeyiyle hassas bir konudur ve aklınızdaki en ufak bir soru işareti bile sizleri ileri süreçte rahatsız edebilir. Bu nedenle endişelerinizi ve sorularınızı paylaşın. Hatta tedavi öncesinde, kullandığınız ilaçları ve diyet listenizi de paylaşabilirsiniz. Bu sayede tedavi sürecini sekteye uğratacak her türlü duruma karşı önlem alınabilir. Heva Clinic, İstanbul’da saç ekimi alanında özellikle medikal turizm alanında tecrübelidir. Klinkik araştırma sürecinizde zaman ayırmanız tavsiye edilir.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Saç Ekimi Tedavi Merkezleri için yorumda bulun

    Saç Ekimi Tedavi Merkezleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Ekimi Tedavi Merkezleri için ilk yorumu yapabilirsin.