Rovaniemi’ye Gideceklere Tavsiyeler

Noel Baba’nın memleketine hoş geldiniz. Rovaniemi, birçok heyecan verici deneyimi bir araya getiren bir macera destinasyonudur. Burada ilham vermesini ve sizi deneyimlerine hazırlamasını umduğumuz konuları ve temaları bulacaksınız.

Rovaniemi’yi ziyaret etmek için birçok neden var. Birincisi, 60.000 nüfuslu Finlandiya Laponyası’ndaki en büyük şehirdir ve burada Laponya kültürünü ve geleneklerini ve çeşitli vahşi aktiviteleri keşfedebilirsiniz.

Noel Baba Köyü En Gözde Cazibe Merkezlerinden Biridir

Noel Baba Köyü buradaki en önemli cazibe merkezidir. Eğlence ve maceralarla Noel Baba hakkında her şeyi keşfedin. Neden burada Kuzey Kutbu Noel Baba konaklama yerlerinden birinde kalmıyorsunuz?

Arktik Rovaniemi’yi Tanıyın

Bir Arktikum sergisinde, gelişen Arktik bölgesinde neler olup bittiğine dair çok daha fazla bilgi bulacaksınız. Arktikum Müzesi, Arktik sorunları sunar ve hakkında bilgi verir ve Lapland hakkında hikayeler anlatır. Arktikum, merkeze 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Kuzey Işık Maceraları

Mevsimsel Kuzey Işığı burada büyük bir cazibe merkezidir ve Rovaniemi’nin onu keşfetmek için bazı mükemmel noktaları vardır. Yerel tur operatörleri, unutulmaz bir deneyim yaşayabileceğiniz özel Kuzey Işığı macera turları düzenler.

Rovaniemi

Aktivitelerle Doğayı Keşfedin

Rovaniemi, kar motosikleti, buzda balık tutma, kayak, husky turları vb. her türlü aktivite ve macerayı sunar. Bu, buradaki saf çiğ doğayı deneyimlemek ve yakınlaşmak için mükemmel bir yoldur.

Konaklama

Her yıl Kasım ayından Mart ayına kadar buz heykel tasarımcıları bir Arctic Snow Hotel inşa ediyor. Bu muhteşem konaklama, dünyanın her yerinden çok sayıda turisti cezbetmektedir.

Lezzetli Yerel Yemekler

Laponya yemekleri, hem kaliteli restoranlarda hem de vahşi doğada bir ateşinde lezzetlidir. Yerel lezzet dünyasına yemek gezileri için, şehirdeki çeşitli restoranlarda mevsimlik alakart Lappi ve Rovaniemi menülerini deneyin.

Biraz Tarih

Rovaniemi, geçmişini 8.000 yıl öncesine kadar izliyor ve daha önce avcılar ve tüccarlar için bir ticaret merkeziydi. Alman askerleri, Ekim 1944’te kasabanın sistematik yıkımına başladı ve aynı zamanda eski Kilise. Rovaniemi’den İsveç Laponyası’na ve güneyde Finlandiya’nın Ostrobothnia eyaletine 25.000 kişi tahliye edildi ve Rovaniemi’nin binalarının% 90’ı yıkıldı.

Rovaniemi’ye Ulaşım

Helsinki’den Rovaniemi’ye mükemmel uçuş bağlantıları bulmak kolaydır, bu nedenle kısa bir süre içinde yoğun yaşam, sinir bozucu gürültü ve anlaşmaları unutacağınız doğal unsurda olabilirsiniz. Daha sonra TUI şirketinin Rovaniemi’ye uçuş bağlantısı ve ayrıca Fin Laponyası’ndaki Kuusamo, Kittila, Ivalo havaalanına bağlantıları vardır.

Bir Cevap Yazın

  1. Rovaniemi’ye Gideceklere Tavsiyeler için yorumda bulun

    Rovaniemi’ye Gideceklere Tavsiyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rovaniemi’ye Gideceklere Tavsiyeler için ilk yorumu yapabilirsin.